AltcoinXRP

Ripple İddialı XRP Raporunu Yayınladı, XRP Uçuşa Geçti!

Ripple, CBDC'ler İçin XRP kullanılabileceğini belirtti

10 milyar dolarlık değerlemeye ulaşan ilk blockchain şirketi konumundaki Ripple, açılan dava nedeniyle zor günler geçiriyor. XRP fiyatı SEC tarafından açılan dava nedeniyle %60’a yakın değer kaybederken rakip kripto para projesi ve genellikle korelasyon içerisinde olunan XLM ise tek bir haberle %170’e varan yükseliş yakaladı.

XRP, XLM’nin Arkasından Bakakaldı

XLM fiyatının yükselişinin arkasındaki ana sebep birçoklarına göre Ukrayna’nın merkez bankasının yaptığı açıklama iken, durum farklı olabilir. Ukrayna, kendi dijital para birimi için Stellar Lumens ağını kullanacağını açıkladı ve XLM fiyatının yükselişi başladı.

Uzmanlar ise XLM fiyatının yükselişe geçmesini sağlayan durumun farklı olduğunu vurgulamakta. ABD’nin bankacılık regülatörü OCC’nin bankalara stablecoin ve blockchain kullanma izni vermesi, XLM’yi harekete geçiren temel unsur olabilir.

Ripple ise bu esnada oldukça iddialı bir açıklama yayınladı ve XLM’nin gerisinde kalmayacağını gösterdi. Ripple tarafından yayınlanan 6 Ocak tarihli araştırma raporunda, merkez bankası destekli dijital para birimlerinin XRP Ledger ağında kullanılabileceği belirtilmekte.

XRP Uçuyor!

XRP fiyatı ise tam olarak 6 Ocak tarihinde yeniden yükselişe geçerek aslında umudun devam ettiğini kanıtladı. Ripple ilgili raporunda bankalarla finans kurumlarının hızlı ve ucuz komisyon bedeline sahip işlemler için XRP kripto para birimini kullanabileceğini vurguladı.

XRP/USD işlem çifti ise bu haberin devamında son 24 saat içerisinde %52 yükseliş kaydederek 0,34 dolara kadar yükseldi. XRP fiyatının bu yükselişi yatırımcıların zararının büyük bir kısmını kapatabilir.

İlgili Haber
Ripple (XRP) Yorumları: Uzmanlar XRP'nin Bu Yükselişini Nasıl Yorumluyor?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu