AltcoinXRP

Ripple (XRP) Yorumları: Uzmanlar XRP’nin Bu Yükselişini Nasıl Yorumluyor?

XRP fiyatı yeniden yükselişe geçerek 0,30 dolar üzerine çıktı.

XRP fiyatı Ripple’a açılan dava ile bir süre “olabilecek en kötü durumu” yaşadıktan sonra, yeniden hayata dönme sinyalleri veriyor. Ripple’a SEC sonrası bir de önde gelen yatırımcılarından Tetragon’un dava açması sonrasında fiyatın sert düşmemesi aslında bu yorumun yapılmasına sebep olmuştu.

XRP, Eski Günlerine Geri Dönüyor

XRP yatırımcıları birbiri ardına gelen kötü haberler sonrasında “en kötü durumu” gördüklerini düşünerek satmayı bıraktı. Göreceli güç endeksi (RSI) indikatörüne bakıldığında XRP fiyatının satış bölgesinin diplerine kadar gerilemesi de tam olarak buna işaret ediyor.

XRP, kötü geçen bir haftadan sonra ise bu haftanın başından beri yükseliş yaşıyor. Pazartesi gününden itibaren %40 artış kaydeden XRP, buna rağmen hala düşüş öncesi seviyesinin çok gerisinde. XRP/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0,30 dolara iğne atmayı başardı ve kiritik direnç seviyesini gördü. XRP fiyatı için 0,30 dolar bu olaylardan bağımsız olarak daha önce de önemli bir destek ve direnç olmuştu.

XRP fiyatının bu gidişatı hakkında uzmanların genelinin yorumu ise eski günlerine geri döneceği yönünde. Yatırımcıların davadaki belirsizlik ve buna rağmen gelen kötü haberler ile ellerinde satılabilecek bütün XRP’leri satmaları, sadece “gerçek HODLER” olarak ifade edilen sadık yatırımcı kitlesinin kalmasını sağladı.

İlgili Haber
Satabilen Satıyor, Satamayan Kalıyor! - Ripple (XRP) Yatırımcıları Ne Yapıyor? - Önemli Açıklamalar

XRP ekosisteminin önemli isimlerinden olan Crypto Bull, XRP fiyatının önümüzdeki günlerde 5 kata kadar yükseliş elde edebileceğini belirtti. Analist bu tahmininin arkasındaki sebep veya sebepleri açıklamasa da sosyal medyanın nabzının bu şekilde olması, yükselişin devam edebileceğine işaret ediyor.

Ancak çokça kez açıkladığımız gibi, bir ürüne asla duygusal olarak bağlanmayın. 0.60 dolar seviyelerinden beri yaptığımız “fiyat düşüyor” uyarılarını dikkaye almayan yatırımcılar, XRP’ye duygusal olarak bağlanmanın ve trende ters düşmenin cezasını çekmiş durumda.

Bu sebeple her zaman temel ve teknik analizdeki ana trend hangi yönü gösteriyorsa o şekilde pozisyon almak en doğrusu olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu