AnalizXRP

Satabilen Satıyor, Satamayan Kalıyor! – Ripple (XRP) Yatırımcıları Ne Yapıyor? – Önemli Açıklamalar

XRP'den zarar etmiş bile olsanız bu kaybı aldığınız derslerle kâra çevirebilirsiniz.

Davanın görüleceği gün olan 22 Şubat 2021 tarihine kadar XRP’nin değeri ne olur bilinmez ancak piyasalarda büyük bir korku hakim ve yatırımcılar son derece endişeli olduklarını belirtiyorlar.

Türkiye ve tüm dünyada milyonlarca XRP sahibi yatırımcı aniden ortaya çıkan dava haberlerinin ardından düşüşe geçen XRP’lerini ilk etapta satmadıkları için pişman olduklarını belirtirken, XRP yatırımcılarının büyük bölümü mevcut varlıklarını nasıl elden çıkarabileceklerini ‘kara kara’ düşünmeye başladı.

“Yükselir Diye Kredi Parasını XRP’ye Yatırmıştım, Şimdi Ne Olacak?”

ABD ve Türkiye merkezli XRP yatırımcılarının da aralarında bulunduğu çok sayıda “mağdur” XRP yatırımcısı, bugünlerde açıklamalarıyla gündemde. Analistler, “bunlar daha başlangıç, çok kötüsüne hazırlanın” uyarısında bulunurken, “XRP’nin değerlenmesini bekleyenler daha çok kayıplar görebilir ve hüsrana uğrayabilir” uyarıları birbiri ardına geliyor.

Bir XRP yatırımcısının yaptığı “gelecekte gereken kredi parasını XRP’ye yatırmıştım. Herkes değerleneceğini söyledi, analistlere ve sitelerdeki haberlere güvendim. Sonucunda bugün zararım %50’nin üzerinde ve kredi borcumu ödemem mümkün görünmüyor. Şimdi ne olacak, zararımı siteler mi yoksa analistler mi karşılayacak? Yoksa Ripple benim adıma kredi borcumu mu ödeyecek?” yorumu dikkat çekti.

Bu ve bunun gibi on binlerce yatırımcı yorumu görmek mümkün. Özellikle Bitcoin’in rekorlar kırması ile beraber çok fazla yeni yatırımcı piyasaya bilinçsiz bir şekilde girdi. Özellikle XRP’nin fiyatı diğer coinlere göre düşük olması sebebiyle “bu coin daha ucuz, diğerlerinden daha fazla değerlenebilir” şeklindeki yanlış algılar, piyasadaki aşırı alım iştahı ile birleşince adeta felakete dönüştü.

Özellikle XRP’de yaşanan son hadiselerin yeni yatırımcılara ve yatırımcı adaylarına ders olması gerektiği ifade edilirken, yatırımcılara muhakkak kendilerini geliştirmesi ve edilen zararlardan tecrübe kazanmaları öneriliyor.

Daha önce aşağıdaki şekilde yaptığımız açıklamalarla ve sitedeki yazılarla birçok kez yatırımcıları bu konuda uyarmış ve öğretici birçok içerik sunmaya çalışmıştık:

Mutlaka kendinizi geliştirmeniz konusunda uyarılarımıza devam ederken, bu gelişim için yatırımcıya faydalı olabilecek linkleri aşağıya bırakıyoruz. Unutmayın eğer kendinizi gelişmeden başkalarının “al-sat” tavsiyesine göre işlem yaparsanız zararınız bugünkünden daha fazla olacak…

Yeni Yatırımcının Bilmesi Gereken En Önemli Konular: Kripto Para Piyasası Yeni Yatırımcı

Telegram Kanalı: https://t.me/yusufnumanoglu

Telegram Grubu: https://t.me/kriptopara_yatirim

Udemy Eğitim Seti: https://bit.ly/yusufudemy

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Esat

KIM DELIST EDERSE ETSIN YIKILMADIK BEKLİYCEZ NEYMIS EFENIM UYARMISLARMIS TELEGRAM GRUPLARINDA DAHA EVVELSI HEDEFLER DE 0.92 1.12 3.20 DOLARDİ NOLDU YUKSELIRKEN DE AYNI DAVA VARDI EN UFAK PUMP.YAPSA DELISTLER UNUTULCAK YERINE XRP.DEN MUHTESEM DONUS DEMEYE BASLIYCAKSNIZ VEL HASIL KELAM KIMSEYI YORMAYIN

kazım

bu haberi yapan her kimsen sana sesleniyorum.
haberin başlığından tut, içeriğine kadar yaptığınız tek şey, elinde xrp olan vatandaşa xrp sini sattırmak.
maksadınız bariz. bunun farkındayız.
ancak dostane yazar gibi, insanları uyayırır gibi insanları yanılmayın.
satan satıyo satamıyanın elinde kaliyo demek ne demek.
sende varsa gönder ben satıyım satılıyomu satılmıyomu gör.

Yusuf Numanoğlu

İçerikte anlatmak istenen; sitemiz ve Telegram gurubumuzda düşüş dalgaları başlamadan hatta Spark coin hadisesinden önce bile birçok uyarıda bulunmuş ve yatırıcıların mağdur olmasını engellemek için çokça açıklamada bulunmuş olmamızı anlatmaktır.

Duygusal davranmak yerine, temel ve teknik analizdeki trend yönüne göre hareket etmek her zaman en doğru stratejidir. Bu yazı “ha yükseldi, ha yükselecek” şeklinde yüzde 50 zararlara kadar elindeki malla inatlaşan yatırımcılara, bir daha bu hatayı yapmamaları için bir uyarı niteliğindedir.

Engin

Daha büyük zarar ne olabilirki zaten zarar olmuş satsa bu fiyattan pul parasımı yapacak ne olacak ripple dükkanımı kapatacak sanki insanlara paranız sıfır olacak kaybolacak algısı yaratıp korku salmayın ripple dava da suçlu bulunmazsa fiyat düzelir suçlu bulunursa yatırımcı asıl karı o zaman elde eder bu asla olmayacak emin olabilirsiniz ytd

Orkun

Kardeş okumuyonmu yazıyı adamlar kendinizi geliştirin körü körüne girmeyin demiş. Mal gibi gittim xrp aldm çevremde önerdiler diye sonuç ortada. Gerçekten kimsenin sözüyle hareket etmemek lazm.


Başa dön tuşu