Haberler

Kripto Para Sektörünün Ünlü İsmi John McAfee Başkanlık Yarışından Çekildiğini Açıkladı

McAfee'ye göre başkan yardımcılığı görevi çok daha avantajlı.

Sansasyonik açıklamaları ile sık sık gündeme gelen McAfee antivirüs yazılım şirketinin kurucusu John McAfee, bir süre önce açıkladığı ABD başkan adaylığından çekildiğini bugün paylaştığı bir tweet haberiyle doğruladı.

ABD başkanlığına aday olduğunu ilk kez 2018 yılında açıklayan McAfee böylelikle bir süredir devam ettirmekte olduğu seçim kampanyasını da sonlandırmış oldu. Bundan böyle başkanlık için değil, başkan yardımcısı olmak için yarışacağını duyuran McAfee, söz konusu açıklamasına kadar sürdürdüğü seçim propagandalarını özellikle liberteryen kesime yönelik şekilde gerçekleştirmişti. Ancak ünlü isim liberteryenlerden vazgeçmişe benzemiyor. Nitekim ünlü isim, tweetinde de paylaştığına göre Liberteryen Parti aday adayı Vermin Supreme ile iletişime geçmiş durumda.

İlgili tweette yer alan videoda da belirttiği üzere McAfee’nin başkan adaylığından çekilme kararının altında göz önünde bulunmak istememesi yatıyor çünkü herkesçe malum olduğu üzere ABD başkanına “ülkenin en güçlü ismi” olarak bakılıyor. Oysa başkan yardımcılığı yine itibarlı bir konum olmakla birlikte başkanlık kadar göz önünde bulunmayı gerektirmiyor.

McAfee başkan yardımcısı olması durumunda hem ülkenin en önemli ikinci adamı konumuna yerleşmeyi hem de çok fazla göz önünde bulunmamayı hedefliyor. Nitekim ünlü ismin Twitter paylaşımlarındaki müstehcenlik ve çılgın ifadeleri göz önüne alındığında ABD başkan yardımcılığı koltuğuna oturmasının herkes açısından daha yararlı olduğu aşikar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu