Kripto HaberleriBitcoinKripto Para Şirketleri Kongre'yi Etkilemek İçin 5 Milyon Dolar Harcadı!

Kripto Para Şirketleri Kongre’yi Etkilemek İçin 5 Milyon Dolar Harcadı!

Takip et

The Economist tarafından hazırlanan bir rapora göre kripto para endüstrisi 2021 yılının ilk 3 çeyreğinde ABD senatosundaki lobicilik faaliyetleri için 5 milyon dolar harcadı.

Bu paranın yarısının kripto para birimlerindeki toparlanmanın başladığı 3.çeyrekte harcanması dikkat çekti.

Geçen yıl bu zamanlarda  lobicilik faaliyetleri için 1.2 milyon dolar harcanmıştı. Lobicilik faaliyetlerine ödenen para 4 katına çıkarken, kripto sektörünün bu konuyu önemsemeye başladığını görüyoruz.

Yapılan harcamalar ise şu şekilde; Coinbase 3.çeyrekteki 625.000$’lık harcaması ile bu girişimlerin en büyük destekçisi oldu. Jack Dorsey’in şirketi eski adıyla Square yeni adıyla Block ise lobicilik faaliyetleri için nisan ayından itibaren 1.7 milyon dolardan fazla para harcadı.

Harcanan bu paraların boşa gitmediği görülüyor. Zira kripto endüstrisine ABD’li senatörler kanadından azımsanmayacak bir destek söz konusu. Benimsenmenin artmasında lobicilik faaliyetlerinin etkili olduğu değerlendiriliyor.

Bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde kripto para platformu yöneticileri ilk defa kendilerini kongre önünde ifade etme şansı elde etti. Kongre’de 5 saat süren oturumda, kripto para endüstrisinin önde gelen isimleri Kongre’ye kripto paraların önemi ve gelecek düzenlemelerin etkileri hususunda sunum yaptı.

Ülkelerin kripto para birimlerine yönelik tutumları değişkenlik gösterse de, ABD’nin bu konuya sert bir tavırla yaklaşmaması olumlu karşılanıyor. Bu tavrın oluşumunda lobicilik faaliyetlerinin etkili olduğu değerlendiriliyor.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Arıkan

Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez.
CEO’lar ,Tok doyurmak zordur.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları