Haberler

Kripto Para Suçlaması 5.5 Milyon Dolar Cezayla Sonuçlandı!

Phillip Frost: Suçlamaları kabul ettim.

80 yaşındaki işadamı Phillip Frost, kripto paralar ile ilgilenen ve piyasaları manipüle eden birisi olduğu iddia ediliyordu. SEC ise bu iddiaların ortaya çıkmasındaki asıl kurumdu ve kripto paraların pump ve dump işlemleri yaparak piyasada istikrarı bozduğunu kanıtladı. SEC’in kanıtları sonrasında kendisine verilecek olan ceza ve yasakları kabul eden Phillip Frost, 5.5 milyon dolar + şirketi 100 bin dolar değerinde cezaya çarptırılırken, bu cezanın belirli süre içerisinde ödenmesini kabul eden Phillip Frost, kendisine verilen cezanın biraz fazla olduğunu, hatasını ise kabul ettiğini açıkladı.

Hata yaptığımı kabul ediyorum, bir süre önce pump ve dump işlemleri yapmamdan dolayı bana verilen piyasada işlem yapmama cezası ve 5.5 milyon dolar + 100 bin dolarlık para cezasının biraz fazla olduğunu düşünüyorum. Umarım her şey tekrar düzelecek. – Phillip Frost

80 yaşındaki işadamının kendisinin bu işlemleri yapmadığı, yardımlar aldığı iddia ediliyor. Kendisine yardım eden isimleri açıklamamasından dolayı Phillip Frost’un bu cezayı ödemesinin tek başına yapacak olduğu, şirketinin ise yapacak olduğu ödemede şirket bütçesinden ödeme yapacak olduğu iddia edilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu