Kripto Para

Kripto para transferlerini ”ihbar” edecek sistemler gelebilir

Dünyada kripto paralar yayılmacı bir süreç izlemeye devam ettiği sürece hükümetlerinde buna karşı en doğal hakları olarak önlemler alması ve vatandaşlarını korumak, olası ekonomik kayıplar yaşamamak için adımlar atmayı sürdürmeye devam edecek olduklarını beklemek doğal bir beklenti. Hükümetlerin kripto para transferlerini bilmesi ise gizlilik konusunu tamamen bitirecek olsa dahi bu durum uyuşturucu kartelleri, silah kartelleri gibi alanlarda çalışan ve kripto para kullanan kişilerin işine adeta bir ”engel” koyabilecek kadar önem taşıyor.

Kritik düzeyde önlemler gerekiyor

Bitcoin’in güvenilir bir yatırım aracı olması için bu aşamada alınmış olan önlemler tamamen yetersiz kalıyor ve bu yetersizlik dolayısı ile her gün dünyada milyonlarca dolarlık kripto para hırsızlığı vakası ve dolandırıcılık vakaları yaşanıyor. Bitcoin transferlerinin ise gelecekte kurulacak olan yeni ”ihbar” hatları sayesinde bildirilebilecek olduğu ve hatlardan hükümet kanallarına yapılacak olan ihbarların hükümet tarafından incelenebilecek olduğu için hemen anında müdahale edilebilecek olduğu ve neden dolayı transfer yapıldığının tahmin edilebilecek olduğu beklentisi sürüyor. Yatırımcılar ise bu türden bir sistemin ve hattın işlemesi durumunda kripto paraların gizliliğine darbe vurulmuş olacağını ve hükümetlerin ihbar hatlarının kurulmasını desteklemediklerini belirtiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu