Ana SayfaAltcoinKripto Para Yatırım Şirketi LUNA Zararını Açıkladı!

Kripto Para Yatırım Şirketi LUNA Zararını Açıkladı!

Takip et

Kripto para piyasası Mayıs ayında büyük ve sert bir düşüş yaşadı. Mayıs ayının başlarında Terra blok zincirinin stablecoini TerraUST ve tokeni LUNA büyük bir çöküş yaşadı.

Bu çöküş Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinde düşüş yaşanmasına neden olurken aynı zamanda TerraUST ve LUNA yatırımı olan kripto şirketlerinin de büyük meblağlarda zarara uğramasına neden oldu.

Bloomberg’in haberine göre, Güney Kore’nin en büyük kripto VC şirketi Hashed, LUNA yatırımı nedeniyle 3 milyar dolardan fazla kaybetti.

Hashed’ın yönetici ortağı ve aynı zamanda CEO’su olan Simon Seojoon Kim Bloomberg ile yaptığı röportajda LUNA yatırımlarının zarar ettiklerini doğrulayarak olayların ayrıntılarını anlattı.

“Hashed, Terra blockchain projesinin ilk günlerinde 30 milyon LUNA tokeni satın aldı.

Bu yatırımlarımızın değeri LUNA’nın fiyatı Nisan ayı başlarında zirveye ulaştığında 3,6 milyar dolar değerine ulaşmıştı.”

Hashed LUNA yatırımlarından büyük zarara uğrasa da şirketin kriptoya olan inancını kaybetmediğini belirten Simon Seojoon Kim, Bloomberg’e röportajında şirketin gelecek yılın ilk yarısında üçüncü bir fon toplamayı planladığını söyledi.

Hashed’in ilk girişim fonunda en az 320 milyon dolar topladığını belirten Kim, “Hashed yeni bir fon toplayabilirse, blok zinciri tabanlı oyun girişimlerine yatırım yapmaya odaklanacak.” dedi.

Ne Olmuştu?

7 Mayıs’ta Terra’nın algoritmik stablecoini TerraUST‘nin fiyatının dolara sabitliğini kaybetmesiyle büyük çöküş başladı.

UST’yle birlikte Terra’nın tokeni LUNA da çöktü ve yaklaşık 80 dolardan sadece birkaç sente düştü.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları