HaberlerKripto Para

Kripto paralar bazı devletleri korkutuyor olabilir

Kripto paralar konusunda bazı devletlerin ciddi korkuları olduğuna dair iddialar ve haberler zaman zaman basında geniş yer bulabiliyor. İsrail ve ABD’nin tüm devletlerin kripto para işlemlerini izlediğine dair iddialar ne kadar korkutucu ve gizliliği ihlal edici adımlar olarak değerlendirilse de Kuzey Kore’nin kripto para hırsızlığı yapması da bir o kadar korkunç olabiliyor. Tüm yatırımcıların kısa ve orta vadeli planlarında kendi yatırımları konusunda bilgi sahibi olmaları, uzun vadeli yatırımlarda ise bilginin sürekli olarak tazelenmesi gerektiği için gündemi sürekli olarak takip etmek zorunda kalan birçok yatırımcı bazı devletlerin olumsuz kripto para açıklamalarını mutlaka aralıklarla görebiliyor.

Hollanda, Afrika ülkeleri ve Çin

Dünyada kripto paralardan korkan devletler ve yasaklar uygulamak isteyen devletler arasında ilk sırayı Çin alıyor. Çin yönetimi vatandaşlarının kripto para kullanımından çok fazla korkarken bunun sebebi mevcut düzenin kripto paralar ile fonlanarak yıkılmasına sebep olabileceği olarak gösteriliyor. Güney Kore’nin korkusunun ise bölge ülke Çin tarafından atılacak olumsuz adımlar ile Güney Kore ekonomisine zarar verilmesi ve bazı alanlarda hile karıştırılması, devlet belgelerinin memurlar tarafından sızdırılması yönünde oluyor. Hollanda yönetimi ise ilk günden bu yana kripto paralara karşı olduklarının mesajını vererek bir nebze korku olduğunu ve kripto paraları istemediğini belli ediyor.

Afrika ülkelerinin büyük bir kısmı ise zaten harap olmuş ekonomilerinin daha da fazla bozulmasını istemediklerinden dolayı kripto para konusunda korkuları olan en büyük devletler olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu