Kripto Para

Kripto Paralar Büyük Oranda Yükselmeye Başladı

Kripto para birimlerinde %17'ye varan artış.

Kripto paralardaki yükseliş sürüyor. Yatırımcıların bir süredir düşüşler ile karşı karşıya kalması yatırımcıları üzmüş ve mevcut yatırımcılar kripto paraların ne zamana kadar devam edeceği konusunda sorular sormaya ve ne zaman tekrar eski günlerine dönecek olduğu konusunda sıkılmaya başlamışlardı. Bir süredir beklenen yükselişler bugün gerçek oldu ve fiyatlar yükselmeye başladı. Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? Sorusuna bugün yeşil yanıt veren piyasa istatistikleri 4.100 dolar seviyesine yükseliş gösterirken, yatırımcılar açısından ise piyasanın hacim oranının yükselmeye başlaması ve tekrar eski günlere geri dönüş olacak olduğuna dair beklentiler çok fazla ilgi gördü.

Litecoin 24 saatlik sürede %17 değer kazanırken, Bitcoin ise tekrar 4.000 dolar sınırını geçerek kritik seviye olarak görülen ve 3.500 dolar seviyesinin altına gerilemeye sebep olabilecek olduğuna inanılan 3.850 dolar seviyesinden bir süreliğine kurtulmuş oldu.

XRP fiyatı %13 değer kazandı

XRP’de ise işler %13 değer kazanması ile tekrar rayına girmeye başladı. Kripto para yatırımcılarının büyük kısmını ilgilendiren düşüşlerin etkisinin azalması ve tekrar yerini kazançlara bıraktığı olarak değerlendirilen son fiyat değişimlerinin %13 değer kazanması ile birlikte yatırımcılar açısından olumlu olması fiyatlara yansıyacak daha büyük artışların başlangıcı olarak yorumlandı. XRP’nin bir süre önce en fazla değer kazanan kripto paralar arasında ilk sıradayken bir anda başlayan düşüşlerden en fazla etkilenenlerden bir tanesi olmuştu.

Diğerleri de yükseldi

Sadece ilk 5 büyük kripto para birimi değil, diğer kripto para birimlerinde de artışlar oldu. Litecoin, BCH, BTC, ETH ve diğerleri %17’leri gören yükselişleri yaşarken, kripto para dünyasındaki ani değişimler yatırımcıların yeni yatırımlar yapmasına ise henüz imkan vermedi. Fiyatların en az %25-30 değer kazanmasından sonra yatırımcıların yeni yatırımları en düşük fiyata yakın seviyeden yapabilecek oldukları, mevcut yatırımların satışının ise durmasının en az %25 değer kazanması ile olabilecek olduğu yatırımcıların görüşü olarak ortaya çıktı.

Bazı yatırımcıların piyasanın durumu hakkında gelecek günlerde artışların devam etmesi ile yıl sonunda BTC fiyatının 20.000 doları görebileceğine yönelik beklentisinin gerçek olabileceği tartışması başlarken, bazılarına göre ise yıl sonunda en fazla 10.500 dolar seviyesinin görülebilecek olduğunu belirtenlerin sayısı bir hayli yüksekti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu