binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerKripto paralar dünyayı kurtarabilir mi?

Kripto paralar dünyayı kurtarabilir mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyada kripto paraların etkin ve aktif kullanımı konusunda henüz daha net bir sonuca varılmış değil. Dünyanın birçok ülkesinde kripto paralar için yaygın bir kullanım olmadığı üzere, bazı ülkelerde yaygın kullanım olmamasının etkileri sonucunda dünyada hala aktif olarak kripto paraların kullanıldığı bir ülke bulmak mümkün olmuyor. Dünyanın en büyük ekonomisi olan ve sürekli güçlü ekonomisi ile dünyaya meydan okuyan ABD’de dahi kripto paralara güven sadece yatırım amacı ile ortaya çıkıyor ve kripto para sahibi olan ABD vatandaşları kripto paraları destekledikleri veya sevdiklerinden dolayı değil, sadece kazanç sağlamasının daha kısa sürede etkili olabildiği ve yatırım aracı olarak iyi yatırım aracı olabilecek olduğundan dolayı kripto paraları tercih ettiğini belirtiyor.

Bazı ABD vatandaşlarının kripto paralar ile ilgili görüşü olumlu olsa bile ABD’de dahi kripto para sahibi insan sayısının dünya geneli ortalamasına oranı bilinmese dahi ortalama 5 milyon ve civarında olduğu, Çin’de ise 3 milyon ve civarında kripto para yatırımcısı olduğu tahmin ediliyor. Kripto paralar hakkında ne kadar fazla yatırımcısı olduğu konusu dünyada yapılan tüm araştırmalarda %100 gerçekliği yansıtmadığından dolayı bu konuda araştırmalar sürekli olarak yetersiz kalıyor ve yetersiz kalan araştırmaların etkisi sürekli olarak yatırımcıların daha fazla merak, daha fazla ilgi ve daha fazla düşünce içerisinde kalmasına sebep oluyor.

Dünyayı kurtarması mümkün değil

Trilyonlarca dolarlık borç yükü altında olan dünyanın 300 milyar dolar değere sahip olan ve 1 trilyon dolar değere bile sahip olmayan kripto paralar sayesinde kurtulacak olduğu beklentisi tamamen mümkün olmayan bir konu. Bitcoin ne kadar değer kazanırsa kazansın en fazla 300 milyar dolarlık bir tutar kadar değere sahip olması ve bu değerin 1 trilyon doları görmesinin neredeyse mümkün olmaması, ABD başta olmak üzere birçok büyük devlet tarafından olası bir yükseliş ve dünyada yaygın kullanım olmasının önüne geçilecek olduğunun bilinmesinden ötürü kripto paraların küresel borcu bitirmesi ve dünyayı düzeltmesi mümkün olmayacak.

Bitcoin ve diğer birkaç kripto para biriminin sadece dünyada kişisel olarak insanları kurtarabilecek olduğu, borcu olanların kripto paralardan kazanacak oldukları gelir ve kazançlar ile borçlarını kapatacak olması ve kazanç sahibi olması konusunda etkili olabilecek olduğu gündeme gelebilir. Diğer türlü kripto paralar sayesinde dünyada borçların tamamen bitmesi mümkün olmayacağından ve ticaretin dolar/Euro dışında kripto paralar ile büyük bir kısmının yapılamayacak olduğundan dolayı dünyayı değiştirmesinin beklenmemesi gerekir. Aksi bir düşünce olacağını ifade edenlerin ise Bitcoin hakkında çok hayalperest davrandıklarını ifade etmek mümkün olabilir.

  • Bitcoin dünyayı değiştirebilecek güçte olması için bugünün Dolar veya Euro’su konumunda olması gerekir. Euro dahi 2018 yılında ticarette dolar karşısında yenilen büyük bir birliğin ortak para birimi olmasına rağmen gücü oldukça fazla değil. Petrol, uçak ve benzeri büyük alımlar ve ticaretlerde sürekli aktif olarak dolar kullanımı olmasının etkileri ABD Doları adı altında uygulanıyor ve ABD Doları ile yapılıyor.
  • ABD Doları dünyada en fazla kullanılan para birimi.
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail