HaberlerKripto Para

Kripto Paralara Vergi Yasası İki Yıl Daha Ertelendi!

Güney Kore kripto para vergisini yine erteledi.

Güney Kore’de daha önce de 1 Ocak 2023’e kadar ertelenen kripto para vergisi bir kez daha ertelendi.

Güney Kore Ekonomi ve Maliye Bakanlığı vergi politikası yetkilisi Ko Kwang-hyo yaptığı açıklamada, Güney Kore’nin dijital varlıklar üzerindeki planlanan kripto vergisini iki yıl daha ertelediğini duyurdu.

Bu kararla birlikte 1 Ocak 2023’te başlanması planlanan %20’lik kripto para vergisi 2025’e kadar ertelenmiş oldu.

Güney Kore’de 2021 yılının başlarında yapılan gelir vergisi kanunu değişikliği ile 2022 yılından itibaren geçerli olmak üzere yatırımcıların 2.5 milyon won (2260$) üzerindeki kazançlarının %20’sini vergi olarak devlete ödemesi zorunluluğu getirilmişti.

Ancak geçtiğimiz yıl da söz konusu verginin ertelenmesi talep edilmiş ve 1 Ocak 2023’e kadar ertelenmişti.

İlgili Haber
Güney Kore'deki Bitcoin ve Kripto Para Ticareti Vergisi Ertelendi!

Kripto Dostu Başkanın Vaatleri Arasındaydı!

Vergilerin düzenlenmesi, geçtiğimiz aylarda ülkede yapılan seçimleri kazanan kripto dostu Başkan Yoon Suk-yeol’un vaatleri arasında bulunuyordu.

Zira Başkan Yoon Suk-yeol kripto vergisinin yeterli piyasa altyapısı hazırlandıktan sonra gelmesi gerektiğini belirtmiş ve kripto para kazançlarından alınan vergi eşiğini de yükselteceğini söylemişti.

Ayrıca ülkedeki kripto para kurallarını gerçekten uzak ve mantıksız olarak gördüğünü söyleyen Yoon, dijital varlık piyasasının sınırsız potansiyelini gerçekleştirmek için düzenlemelerin elden geçirilmesi gerektiğini ifade etmişti.

İlgili Haber
Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu