Kripto HaberleriBitcoinGüney Kore'deki Bitcoin ve Kripto Para Ticareti Vergisi Ertelendi!

Güney Kore’deki Bitcoin ve Kripto Para Ticareti Vergisi Ertelendi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünya genelinde kripto para birimlerinin kullanımı gelişmeye devam ettikçe bazı ülkeler kripto para birimleri için çeşitli vergilendirme yöntemleri getiriyor.

ABD gibi Güney Kore’de kripto para işlemlerinden vergi almayı planlayan ülkelerden biri oldu.

Güney Kore’de bu yılın başlarında yapılan gelir vergisi kanunu değişikliği ile 2022 yılından itibaren geçerli olmak üzere yatırımcıların 2.5 milyon won (2260$) üzerindeki kazançlarının %20’sini vergi olarak devlete ödemesi zorunluluğu getirilmişti.

İlgili Haber
Güney Kore Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Ticaretinden Vergi Alacağını Duyurdu!

Güney Kore’deki muhalefet partisi söz konusu değişikliğin ardından, yatırımcıların ve vergi uzmanlarının tepkisine neden olan ve vergi zorunluluğu getiren yasaların 1 Ocak 2023’e ertelenmesi çağrısında bulunmuştu.

Bugün gerçekleşen Ulusal Meclis toplantısında partiler kripto işlemlerinden elde edilen kazançların vergilendirilmesinin bir yıl ertelenmesini içeren yeni bir değişiklik üzerinde anlaşmaya vardı.

Gerçekleşen toplantıda partiler “1 Ocak 2022’den 1 Ocak 2023’e kadar kripto para birimi kazançları üzerindeki %20’lik verginin ertelenmesi” hususunda ortak bir karar aldı.

Gelir vergisi yasasında yapılacak erteleme kararı doğrultusunda yapılacak yeni değişiklik  Salı günü yapılacak genel kurul toplantısında karara bağlanacak.

Değişiklik yapılması istenen başka bir husus da vergilendirme alt eşiği idi. 2,5 milyon won olan alt eşiğin 50 milyon wona yükseltilmesi konusunda bir anlaşma sağlanamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları