BitcoinHaberlerKripto Para

Güney Kore Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Ticaretinden Vergi Alacağını Duyurdu!

Kripto paralara vergi uygulaması yaygınlaşıyor.

Bugün Güney Kore Ekonomi ve Maliye bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre kripto para ticaretinden vergi alınmaya başlanacak.

Yapılan bu duyurunun Aralık ayında Ulusal Meclis tarafından onaylanan vergi kanununun bir parçası olduğu belirtildi.

Açıklamaya göre yatırımcılar 2.5 milyon won (2260$) üzerindeki kazançlarının %20’sini vergi olarak devlete ödeyecek. Uygulamanın 2022 yılında başlayacağı belirtildi.

Güney Kore’deki düzenlemeler çerçevesinde kripto para ticaretinden elde edilen kazançların yanı sıra, kripto para ile bırakılan miras ve hediye gibi ödemelerde de vergi kesintisi yapılacak.

Kripto paralara uygulanacak vergi hisse senetlerine uygulanan vergiye nazaran çok daha yüksek. Bu durum yatırımcıların kripto paralara yönelmesi konusunda tedirginlik oluşturuyor.

Kripto dünyasında yaşanan son yükselişler ile birlikte Güney Koreli ticaret platformlarına yapılan yeni kayıtlarda artış yaşanmıştı.

NH Nonghyup Bank, Shinhan Bank ve K bankasında kripto para ticareti yapmak için oluşturulan yeni hesapların sayısının geçen yılın aynı ayındaki 1.08 milyon yeni hesaptan yüzde 30 artarak 1.4 milyon olduğu belirtildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu