Kripto HaberleriHaberlerSeçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!

Seçimleri Kazanmak İstiyorsanız Kripto Para Dostu Olun! İşte Son Örneği!

Takip et

Seçim kampanyası dönemimde kripto para endüstrisine dair vaatleri ile ön plana çıkan Muhafazakar Parti adayı Yoon Suk-Yeol, Güney Kore’nin yeni başkanı seçildi.

Kripto Dostu Aday Seçildi!

Güney Kore’deki mevcut hükümet ülkede kripto para endüstrisi için sert ve katı kurallar getirmişti. Bu kapsamda ülkede faaliyet gösteren 70’e yakın borsa 2021 yılında faaliyetlerini durdurmuştu.

Bu bağlamda eski bir başsavcı olan Yoon Suk-Yeol seçim kampanyasında ülkedeki kripto paralar ile ilgili yapılan regülasyonları kaldıracağını söylemişti.

Ülkedeki kripto para kurallarını gerçekten uzak ve mantıksız olarak gördüğünü söyleyen Yoon, dijital varlık piyasasının sınırsız potansiyelini gerçekleştirmek için düzenlemelerin elden geçirilmesi gerektiğini ifade ediyor.

“Kripto Para Vergi Eşiğini Yükselteceğim!”

Kripto unicornlarını ülkeye çekmek için gerekli olan tüm düzenlemelerin yapılacağını belirten Yoon Suk-Yeol, kripto para kazançlarından alınan vergi eşiğini de yükselteceğini söylemişti.

Yoon, bu kapsamda halihazırda yaklaşık 2,5 milyon won’u aşan kripto para kazançlarından alınan yüzde 20’lik vergi eşiğini 52.5 milyon won’a yükselteceğine söz vermişti.

Hatırlanacağı üzere Güney Kore hükümeti, 2023 yılından itibaren 2.5 milyon won (yaklaşık 2 bin 24 dolar ) üzerinde kripto para kazancı elde edenlerden %20’lik vergi almaya başlanacağını açıklamıştı.

İlgili Haber
Güney Kore Bitcoin (BTC) ve Kripto Para Ticaretinden Vergi Alacağını Duyurdu!
İlgili Haber
Güney Kore'deki Bitcoin ve Kripto Para Ticareti Vergisi Ertelendi!

Yoon ayrıca “yasadışı yollarla elde edilen kripto kârlarına el koymak ve bunları sahiplerine iade etmek için yasal önlemler alacağına” dair vaatlerde de bulunmuştu.

Seçimi kazanan Yoon Suk-Yeol’un rakibi olan iktidardaki Liberal Parti’den Lee Jae-myung da seçim kampanyası sırasında kripto dostu olduğunu söylese de az bir puan farkıyla başkanlığı kaptırdı.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları