BitcoinHaberlerKripto Para

Kripto Paralarda 46 Bin Kişi Dolandırıldı!

Federal Ticaret Komisyonu kripto para dolandırıcılığının son yıllarda çoğaldığını söyledi.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin popülaritesinin ve kullanımının hızlı bir şekilde artmaya devam etmesi dolandırıcıların da harekete geçmesine neden oldu.

Bu bağlamda Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, kripto para dolandırıcılığının son yıllarda çoğaldığı gerçeğini ortaya çıkardı.

FTC tarafından yayınlanan rapora göre 2021’in başından bu yana 46.000’den fazla kişi dolandırıcılara 1 milyar dolardan fazla kripto para kaptırdı.

Kripto paraların çoğunlukla yatırım dolandırıcılığı yoluyla kazanıldığını belirten raporda bu yöntem ile yatırımcıların yaklaşık 575 milyon doları kaybettiğini yazdı.

“Sahte ve hızlı bir şekilde para kazanma vaatleriyle kandırılan insanlar paralarını doğrudan dolandırıcıların kripto para cüzdanına gönderiyor.”

Raporda romantizm dolandırıcılığının da fazla olduğuna dikkat çekildi.

Zira dolandırıcılar yatırımcıları kandırmadan ve yatırım tavsiyesi vermeden önce çok zengin olduklarına inandırıyor. Bu yöntem ile dolandırıcılar toplamda 185 milyon dolar kazandı.

Son olarak da kendilerini devlet görevlisi ya da herhangi bir şirket görevlisi olarak tanıtan dolandırıcıların da bu yöntem ile 133 milyon dolar kazandığı belirtildi.

Sosyal medya reklamlarının kripto para dolandırıcılığını kolaylaştırdığına dikkat çeken FTC, paralarını dolandırıcılara kaptıranların yaklaşık olarak yarısının Instagram, Facebook ve Telegram gibi sosyal medya uygulamalarını kullandığını söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Terra LUNA BİR ANDA TÜM HERKESİN PARASINI >SİLSİN SIFIRLASIN<listeleyip satmasına öncü olun BİNANCE suçumuz yok deyin TERRA LUNA PUROJESİ RESMEN HIRSIZLIK PUROJESİ İLK SİZ DESTEKEDİNİZ SİZİ GÖREN TÜM BORSALAR DESTEKLEDİ ÖTEKİ KOİNLERDE BEKLEME ŞANSIN VAR BİZİMKİNDE HİÇ YOK LUNA LUNC OLDU


Başa dön tuşu