binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBorsaKripto Paralarda Lending, Staking, Yield, Earn ve Saving Nedir? Binance CEO'su Yanıtladı!

Kripto Paralarda Lending, Staking, Yield, Earn ve Saving Nedir? Binance CEO’su Yanıtladı!

Binance CEO'su yatırım ürünlerindeki kavram karmaşasına dikkat çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in merkezi borsalar ve DeFi platformları tarafından sunulan pasif getiri hizmetlerini hedef almasının ardından dikkatler popüler Bitcoin borsalarına çevrildi.

Coinbase sundukları hizmetlerin herhangi bir menkul kıymet yasasını ihlal etmediğini ifade ederken, Binance’den de benzer açıklamalar geldi.

Dikkatler pasif getiri ürünlerine çevrilmişken Binance CEO’su bir kavram karmaşası olduğunu belirterek, basit ifadelerle bu ürünleri tanımladı.

Binance CEO’sunun açıklaması şu şekilde:

Borç verme (lending), staking, yield, earn ve birikim (saving) gibi terimlerle ilgili bir kavram karmaşası var.

Bunlar arasında ince ama önemli farklılıklar var. Bunları genellikle şu şekilde anlıyor ve tanımlıyorum.

Staking; Blokların doğrulanmasına yardımcı olarak ödüller almak için kripto paralarınızı bir blok zincirine kilitlemek anlamına gelir. Paranızın kontrolü sizdedir ve staking ödülleri genellikle protokol düzeyinde yönetilir ve oldukça öngörülebilirdir.

Borç verme (lending); Kripto paralarınızı faiz almak için başkasına ödünç verdiğiniz durumda geçerli olur. Fonların kontrolü sizde değildir. Borç verdiğiniz platform iflas ederse ana paranızı kaybedersiniz. Buradaki risk stakingden çok farklıdır.

Yıllık yüzdelik getiri (Yield); Genellik yıllık bazda faiz oranını ifade eder. Burada bunlardan çok yok.

Earn, saving (Kazan, birikim) tarzı ürünler; Bunlar yukarıda anlatılan yatırım ürünlerinden herhangi birisiyle kombinasyonda bulunur. Farklı platformlarda şartları ve tanımları da buna göre değişebilir.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail