Kripto Para

Kripto Paraları Aşağılayan Charlie Munger’a Elon Musk’tan Çok Anlamlı Cevap Geldi!

Kripto paraları bulaşıcı hastalığa benzeten Charlie Munger'a Elon Musk, son derece anlamlı bir karşılık verdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı Charlie Munger’ın kripto paralar ile ilgili yaptığı tartışmalı yorumlarına cevap verdi.

“Charlie Munger Tesla’nın da Başarısız Olacağını Söylemişti”

Musk, Charlie Munger’ın, otomobil sektöründe çığır açan Tesla için de geçmişte küçümseyici sözler sarf ettiğini söyledi.

Musk, 2009 yılında hep birlikte öğle yemeği yerken Charlie Munger’ın tüm masadakilere Tesla’nın başarısız olacağını söylediğini açıkladı. Musk bu yorumun o zamanlar kendisini üzdüğünü kabul etti ve Munger’a Tesla’nın başarılı olmak için ufak bir şansı olsa bile denemekten vazgeçmeyeceğini söylediğini belirtti.

Musk’ın bu azim ve kararlılık hikayesi, aralarında Bitcoin boğası Michael Saylor ve Dogecoin kurucusu Billy Markus’un da bulunduğu çok sayıda kişi tarafından yorumlandı. Bazı Twitter kullanıcıları Musk’ın bu hoş olmayan anısı ile ilgili komik tepkiler verirken bazıları ise Musk’ın Munger’a cevabının “şimdiye kadar verilmiş en iyi yanıt” olduğunu söyledi.

Tesla CEO’su Musk’ın serveti, 2020 yılının Temmuz ayında Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett’ın servetini aşmıştı.

Warren Buffett, her ne kadar Musk’ı “inanılmaz şeyler başardığı” için övse de Tesla’ya yatırım yapmamayı seçti.

Charlie Munger, geçmişte Elon Musk’ın kendisine aşırı güvendiğini iddia ederek şu şekilde eleştirmişti:

“Kendisini aşırı büyük gören kimseleri sakın küçük görmeyin. Bazı ekstrem başarılar, kendilerine aşırı güven duydukları için ekstrem şeyler deneyen insanlardan gelir.”

Munger, dün yaptığı açıklamalarda kripto paraları “bir zührevi hastalığa” benzetmiş ve ABD’nin de Çin’in yolundan gidip kripto paraları yasaklaması gerektiğini iddia etmişti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu