Kripto Para

Kripto paraların değer kaybı artıyor

Kripto paralardaki düşüşler geleceğe dair umutların azalmasına sebep oluyor.

Kripto paraların değer kaybı son 36 saat içerisinde en büyük 5 kripto para biriminde birim başına %5 oranına varan oranlarda düşüş yaşanması sonrasında yatırımcıların aklında merak uyandırdı. Bitcoin fiyatı ile Ethereum fiyatında düşüş olması ve %5 oranına varan düşüşler sonrasında piyasada bulunan diğer tüm kripto para birimleri de bu düşüşlerden etkilenerek, yatırımcıları olumsuz olarak etkiledi. Piyasanın kötü bir sürece doğru gittiğini düşünenlerin sayısında artış yaşanırken, tam tersini düşünenlerin sayısında ise düşüş olduğu ortaya çıktı.

Bitcoin için rekor beklentilerine sahip olanların Aralık ayı sonunda değil, Ocak ayının ortalarında rekor beklentisine girdikleri, Aralık ayı sonunda rekor kırılması için Bitcoin fiyatında sıçramaların çok daha fazla olması gerektiğini belirttikleri görüldü.

Neden beklentiler düşüyor?

Bitcoin fiyatının düşmesi tüm kripto paralardaki düşüşten daha fazla önemli. Bu düşüş yaşanmaya devam ettiği sürece kripto para fiyatlarında yaşanan düşüşlerinde devam etmesinin önüne geçilemeyeceği, bunun sonucunun ise yatırımcıları çok fazla etkileyecek olduğundan kaynaklanıyor. Beklentilerin düşmesinin nedeninin arkasındaki tek neden aslında fiyatın düşmesi veya beklenen seviyelere gelmemesinden kaynaklanıyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı