Kripto Para

Kripto Paraların Yükselmesi Ne Anlama Geliyor?

Kripto paralar tekrar yükselmeye başladı.

Kripto paralar son zamanların en büyük düşüşünü yaşadılar. Bu düşüşlerin etkisinden kurtulamayan Bitcoin ve diğerleri bir süredir yatırımcılar açısından oldukça büyük kriz dönemi yaşatmış ve bu kriz döneminde yatırımcılar zararlarının ne kadar fazla olacağını hesap dahi edememişlerdi. Bir süredir devam eden gelişmeler sonucunda bugün tekrar güç kazanan kripto para birimlerinin kısa süre içerisinde tekrar yükselebilecek olduğuna dair beklentiler arttı.

Bir süre önce 3.500 dolara kadar gerilemiş olan Bitcoin tekrar 4.159 dolar seviyesini gördü ve piyasada gün içerisinde %13.48’e varan oranda değer kazandı. Piyasa hacminde artışlar olması ve fiyatının artması ile yıl sonunda rekor kırabilecek olduğu beklentisinin tekrar geri gelmesine yönelik büyük beklentiler ortaya çıkaran Bitcoin, yatırımcılarını üzen 2 haftalık aradan sonra ”tekrar yüzümüzü güldürebilecek misin?” sorusunun tekrar tekrar yatırımcılar tarafından sorulması ile bugün gün içerisinde ilk olumlu yükseliş trendini göstermiş oldu.

Litecoin en fazla değer kazanan kripto para oldu

Litecoin günün en çok kazandıranı olmakla kalmadı. %17’den daha çok değer gören ve %19’a kadar değer kazanan Litecoin, bir süre sonra ise %8 değer kaybı yaşadı ve %11 değer ile dengelenme sürecine girdi. Gün içerisinde sadece Litecoin değil, XRP’de ve Ethereum fiyatında da ciddi artışlar yaşandı ve yatırımcılar gün içerisinde satışlar yerine ufak alımlar yapmayı ve piyasadaki kripto para birimlerini desteklemeyi tercih ettiler.

Bitcoin fiyatındaki yükselişin tüm kripto para birimlerini etkilemesi ile birlikte yatırımcıların tekrar umudunun geri kazanılması ve gelecek beklentilerinin yükselmesi sayesinde tekrar eski rekor kırılabilecek günlere geri dönebilecek olduklarına yönelik umutları arttı.

Litecoin fiyatındaki artış sonrasında yatırımcıların bir kısmı bu artışların devam etmesi için LTC yatırımcılarının piyasada kalması ve yeni yatırımlar yapması gerektiğine değinerek, piyasadaki beklentilerin tam tersine değil, yükseliş beklentisine yönelik olarak hareket etmesi gerektiğini belirtti.

Ethereum %14 değer kazandı

Ethereum fiyatı da gün içerisinde en fazla değer kazananlar arasına sonradan girebildi. %14 değer kazanan Ethereum, gün içerisindeki yükselişlerini akşam saatlerine yakın çok daha fazla arttırdı. Bitcoin fiyatı ile yükselmeye başlayan kripto paraların değer kazanması sonrasında ortaya çıkan Ethereum fiyatı beklentileri ise yatırımcılarını düşüş sürecinde çok fazla üzmesinden dolayı güveni tekrar kazanmasının en uzun süreç alabilecek olan kripto para birimleri arasında olduğu yatırımcıların genel görüşü olarak biliniyor.

Ethereum yatırımcıları kendilerinin Bitcoin fiyatından hemen sonra başlayan düşüşlerin en büyük boyutta Ethereum’u etkilediğini açıklamış ve kripto para birimlerindeki düşüşler sonrasında Ethereum diğer kripto paralara göre rekor kırmaz ise güvenlerinin oldukça fazla azalacak ve tekrar Ethereum almak konusunda çok dikkatli olabilecek oldukları açıklamasını yapmışlardı. Bitcoin Cash fiyatında %9 oranındaki değişim sonrasında kripto para piyasası hacminde yükselişler başlamış ve piyasa hacmi en az 8 milyar dolar değer kazanmıştı.

*24 saat içerisinde.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu