HaberlerKripto Para

Kripto Paralarla Kayıplara Karıştı, “Kaçırılmıştım Mecbur Kaldım” Dedi

Kripto dolandırıcıları boş durmuyor!

Bitcoin’le para kazanma hırslarına yenilen insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Konuyla ilgili son haber Venezuela’dan!

23 yaşındaki Andrés Jesús Dos Santos Hernández, Bitcoin milyoneri olmak için kendi kaçırılma hikayesini yazdı ve bu yolla birkaç kişiyi dolandırdı.

Bilimsel, Kriminal ve Cezai Soruşturmalar Kolordusu direktörü Douglas Rico’nun aktardığına göre birkaç şirket ve özel kişinin finansal danışmanlığını yapan Hernández, tuzağına düşürmek istediği kişilere şu yalanı uydurdu:

Kendisini kaçıranlar onu Bitcoin holdingini Binance’ten birkaç cüzdan adresine aktarmaya zorladı, Hernández de ölmemek için bunu yapmak zorunda kaldı.

Hernández bu uydurma senaryo ile 1,15 milyon dolarlık bir vurgun gerçekleştirdi ancak şu nerede olduğu bilinmiyor.

Ülkenin en büyük ulusal polis teşkilatı tarafından aranan 23 yaşında finans operatörü, zengin olmak için bu yola başvuran ilk kişi değil. Yetkililer bu tarz girişimlerin her geçen gün daha da şekillenerek devam ettiğini ve yatırımcıların uyanık olması gerektiğini belirtiyorlar.

Kimileri Ölüm Yalanıyla, Kimileri Kâr Vaadiyle Kandırıyor!

Venezuela’daki olay, yaşanan dolandırıcılığı dramatize etse de bazı vakalarda bu durum mağdurların bizzat kendi elleriyle kendilerini ateşe atması olarak karşımıza çıkıyor.

Ülkemizde de bu tip dolandırıcılık haberleri zaman zaman gündeme geliyor. Thodex vurgununun ardından bir süre Dogecoin olayıyla tekrar gündeme gelen dolandırıcılık vakası yüzünden birçok kişi mağdur olmuş hatta bu olay sebebiyle hayatına son vermek isteyenler bile olmuştu.

Piyasa değeri yaklaşık 1 milyar TL olan Dogecoin ile birlikte kayıplara karışan Turgut V. de bunlardan biriydi. Yetkililer her zamanki gibi uyarıyor: “Asla bana olmaz demeyin, astronomik oranlarda kâr vaat eden kişi ve kurumlara karşı gözünüzü açık tutun!”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu