binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEthereumKripto Uzmanı Ethereum İçin Ayı Senaryosu Yazdı: "Gelecekte Bunlar Olabilir"

Kripto Uzmanı Ethereum İçin Ayı Senaryosu Yazdı: “Gelecekte Bunlar Olabilir”

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Eski ismi Arcane Research olan kripto para analiz şirketi K33 Research’ün başkan yardımcısı ve araştırma müdürü Anders Helseth, yaptığı açıklamasında Ethereum için bir ayı senaryosu sundu.

Helseth’e göre Ethereum, ağ teknolojisindeki mevcut kısıtlamalara rağmen ilk hamle avantajı nedeniyle akıllı sözleşme dünyasına hükmediyor ve bu da beraberinde daha yüksek bir likidite getiriyor.

Helseth, Uzun Vadede Ethereum İçin Tehlikeleri Sıraladı

Ancak Helseth, uzun vadede Ethereum’un değerini tehdit edebilecek faktörler olduğuna inanıyor.

Helseth yaptığı açıklamada, Ethereum’un başarısına katkıda bulunan ana faktörlerden birinin, kullanıcıları arasındaki “fiyat artacak” mantığı olduğunu savundu. Bu durum, insanların işlemlerinden astronomik getiriler beklemesine ve önemli ölçüde FOMO’ya yol açarak Ethereum’a ucuza değil hızlı bir şekilde girmesine yol açtı.

Helseth ayrıca zincirler arasında köprü kurmayı Ethereum’un karşılaştığı bir diğer zorluk olarak tanımladı. Köprüleme, farklı blok zinciri platformları arasında birlikte çalışabilirlik için gerekli olsa da, maliyetli, deneysel olarak güvensiz ve çoğu kullanıcı için zor. Sonuç olarak, risk ve maliyet nedeniyle likidite ETH üzerinde kalıyor.

İlgili Haber  Önümüzdeki Hafta Altcoinlerde Bu Önemli Gelişmeler Takip Edilecek!

Helseth, dünyanın Blockchain seçimi konusunda daha bağımsız hale gelmemesi ve ETH’nin ölçeklendirme ve yüksek işlem ücretleri sorunlarını çözememesi halinde ETH’nin değerinin “çökebileceği” uyarısında bulundu. Ethereum’un verimli bir şekilde ölçeklenmemesi durumunda, kullanıcıları daha ucuz ve daha hızlı işlemler sunan diğer blok zinciri platformlarına kaybedebileceğini savundu.

Öte yandan analiste göre, dünya zincirden bağımsız hale gelirse ve köprüleme teknolojisi kullanıcıların farklı blok zinciri platformları arasında likiditeyi zahmetsizce taşıyabilecekleri kadar ucuz, güvenli ve kolay hale gelirse, bu da ETH için bir zorluk oluşturabilir.

Helseth, kullanıcıların ihtiyaçları için en iyi blok zinciri platformu için araştırma yapmaya daha istekli hale gelmeleri halinde, bunun uzun vadede Ethereum’un pazardaki konumunu tehdit edebileceğini öne sürdü.

Ayrıca Helseth, ölçeklendirme çözümlerinin blockspace’i neredeyse sonsuz hale getirebileceğini ve işlemler için ödeme talebini karşılama kabiliyetini azaltabileceğini öne sürdü. Bu nedenle, ETH’de her şey ölçeklendirilse bile, işlem ücretleri o kadar ucuz olacaktır ki ETH çok az değer kazanacaktır.

Genel olarak, Helseth’in Ethereum’a yönelik ayı senaryosu, platformun karşılaşabileceği potansiyel uzun vadeli zorlukları vurguluyor. ETH akıllı sözleşme dünyasına hakim olma konusunda başarılı olsa da, gelecekte konumunu korumak için bu zorlukları ele alması gerekebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail