Kripto HaberleriEthereum ClassicKripto Uzmanı: SEC Yaptırımı Ethereum İçin İyi Olabilir!

Kripto Uzmanı: SEC Yaptırımı Ethereum İçin İyi Olabilir!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünya çapında tanınan kripto para fenomenlerinden Alex Krüger yaptığı paylaşımda SEC’in uyguladığı kripto yaptırımı hakkında konuştu.

Amerikan Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu SEC geçtiğimiz saatlerde kripto para borsası Kraken’ı mercek altına aldı. Yetkili kuruluş, Kraken’ın staking hizmeti ile kayıt dışı menkul kıymet hizmeti sunduğunu iddia etti.

Kraken ise bu nedenle platformdaki bütün staking faaliyetini askıya almak zorunda kaldı. Haberin yayılmasının ardından kripto paralar değer kaybetti.

Alex Krüger, SEC’in uyguladığı staking yaptırımını ise olumlu tarafından yorumladı. Fenomene göre bu durum ABD’de yoğunlaşan staking faaliyetinin Dünya geneline yayılmasına yol açacak. Böylelikle Ethereum ağı daha merkeziyetsiz bir yapıya ulaşacak.

“ABD borsalarının staking hizmeti vermesinin yasaklanması, bu faaliyetleri zincir veya yurt dışına itecek. Böylelikle ETH artık merkezi ABD düzenleyicilerinin kontrolü altında olmayacaktır.”

En büyük ikinci kripto para ağı Ethereum geçtiğimiz yıl Merge güncellemesi ile Proof-of-Stake sistemine geçti. Son haftalarda ortaya çıkan veriler, staking faaliyetiyle ağı çalıştıran doğrulayıcıların büyük kısmının ABD regülasyonuna tabii olduğunu gösterdi.

Kripto topluluğu verilerin ardından hisse kanıtı sisteminin iyi ve kötü yanları konusunda resmen ikiye ayrıldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları