HaberlerKripto Para

“Kripto Varlık Yasa Tasarısı” Çalıştayı İçin Geri Sayım Başladı!

Ankara'da düzenlenecek olan çalıştaya alanında uzman birçok isim katılacak.

Bir süredir ülke gündeminde olan kripto varlıklarla ilgili yasa tasarısı 11 Şubat’ta yeniden masaya yatırılıyor.

11 Şubat’ta düzenlenmesi planlanan çalıştayta aralarında ekonomistlerden teknoloji uzmanlarına, avukatlardan sivil toplum kuruluşu temsilcilerine kadar geniş bir uzman kadrosu görüş ve önerilerini paylaşacak ve bu çalıştay sonunda bir rapor hazırlanacak.

TBMM’ye sunulacak olan “Kripto Varlık Yasası” konuyla ilgili getirilecek birçok öneriyi derleyecek. Yanı sıra sektör ve ülke menfaatlerini de ön planda tutarak alan ihtiyaçlarını karşılamaya ve hukuksal açıdan güvenli bir yasal alt yapı oluşturmaya odaklanacak.

Grand Ankara Hotel’de 11 Şubat 2022’de 09.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleştirecek olan çalıştayda yer alacak konuşmacılar arasında Erkan Öz, Ahmet Usta, Öğr. Gör. İsmail Hakkı Polat, Öğr. Gör. Tansel Kaya, Devrim Danyal, Öğr. Gör. Nurullah Mahmut Dündar, Kamile Uray, Volkan Korkmaz, Cem Yılmaz ve daha birçok önemli isim yer alacak.

Öte yandan Blockchain Inisiyatifi (BCI), WEB3 Teknoloji Derneği, CryptoWomen Turkey, Global Bilişim Derneği (BİDER), Istanbul Blokzincir Kadınları Derneği ile Blokzincir ve Kripto Varlık Derneği gibi balanda boy gösteren sivil toplum kuruluşlarının da katılımı desteği sağlanacak.

Program detayına aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

https://www.kriptovarlikyasasi.org/

Kamuoyu Görüşlerine Yer Verilecek

“Çalıştayımızda görüş ve önerilerinize önem veriyoruz” diyen platforma bu formu doldurarak görüş ve önerilerinizi bildirebilirsiniz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu