Kripto HaberleriEkonomiKripto Yatırımcıları Krizin Ardından Bu Stablecoine Akın Etti!

Kripto Yatırımcıları Krizin Ardından Bu Stablecoine Akın Etti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz hafta ABD’de başlayan bankacılık krizinin kripto endüstrisiyle bağlantısı ortaya çıktıktan sonra yatırımcılarda güven kaybı yaşandı.

İflas eden Silicon Valley Bank’te stablecoin ihraççısı Circle’ın milyarlarca dolarlık mevduatının bulunduğu ortaya çıktıktan sonra stabil kripto paralarda büyük sermaye hareketleri görüldü.

Bankacılık krizinin stablecoin ihraççılarına yansıması yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Piyasa araştırmacılarına göre dört farklı stablecoinin toplam arzı Mart boyunca azalırken TrueUSD (TUSD) öne çıktı.

TSUD arzını gösteren grafik

Banka krizinin ardından Binance borsası üzerinde artan baskılar, kripto yatırımcılarının Tron’un ihraç ettiği TUSD tokene hücum etmesine neden oldu. CoinGecko verisine göre TUSD arzı son 30 gün içerisinde %110 artışla 2 milyar dolara yükseldi.

Tron tarafından ihraç edilen diğer stablecoinlerin piyasa değeri ise aynı süreç içerisinde %218 arttı.

Hangi Stablecoinler Pay Kaybetti?

İflas eden Silicon Valley Bank’te mevduatının bulunması nedeniyle Circle USD (USDC), piyasa değerinin %25’ini kaybetti. Kriz öncesinde USDC arzı 42 milyar $ civarında seyrederken an itibariyle piyasa değeri 33 milyar dolarda bulunuyor.

ABD’li devlet kurumlarının Binance ve Gemini üzerinde uyguladığı baskılar da yerel stablecoinlerinde zarara yol açtı. BUSD ve GUSD, toplam piyasa değerinin %30’unu kaybetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları