AnalizBitcoinHaberler

Kripto Yöneticisinden Bitcoin Fiyat Tahmini: “Kripto Para Kışı Geldi, Bu Tarihe Kadar Sürecek!”

Delta Blockchain Fund kurucusu Kavita Gupta, Bitcoin için kripto para kışının geldiğini söyledi ve tahminde bulundu.

Delta Blockchain Fund kurucusu Kavita Gupta, mevcut Bitcoin (BTC) ve kripto piyasası düzeltmesinin bir yıldan fazla sürebilecek bir ‘kripto para kışını’ başlattığını iddia etti.

Bloomberg Technology ile yaptığı bir röportaj sırasında konuşan Gupta özellikle BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından sonra yaşanan kripto kışının, önceki fiyat hareketlerine benzer olduğunu belirtti.

“Kış Sırasında BTC 14.000 Dolara Kadar Düşebilir”

Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinde dengelenmeye çalışmasıyla birlikte Gupta, kripto kışının etkisini vurgulayarak varlığın yaklaşık 14.000 dolara kadar düşebileceğine inanıyor. Analist, aynı fiyat hareketinin Ethereum’u da etkileyeceğini belirtti:

“Bunun kripto kışının sadece başlangıcı olduğunu düşünüyorum. Bence en az bir buçuk yıl bunu yaşayacağız. BTC’ninbir buçuk yıl daha 45.000 dolar, 50.000 dolar ya da 60.000 dolar seviyelerine geri döneceğine inanmıyorum.

İnsanların Bitcoin’in 30.000 dolar civarında seyretmeye devam edeceğini beklemesine çok şaşırıyorum. Ben BTC fiyatının 14.000 dolara kadar düşmesini bekliyorum.”

“Bitcoin’in Tekrar Rekor Kırması Hala Mümkün”

Kripto kışına rağmen Gupta, Bitcoin’in bir yıldan uzun bir süre içinde yine rekor seviyeye ulaşabileceğini ifade etti.

Gupta, piyasa düzeltmesinin Bitcoin’in daha fazla benimsenmesi için bir şans sunacağına ve bunun da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşılmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Ayrıca Gupta, daha fazla şirket BTC’yi bilançolarına dahil etmeye devam ettikçe, BTC fiyatında yeni bir zirve görülme olasılığının artacağını söyledi.

TerraUSD çöküşü hakkında yorum yapan yönetici, piyasanın sarsıldığını, ancak bunun stabilcoinler için bir sonraki gidişatı etkileyeceğini belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu