AnalizBitcoin

Kritik Desteğin Altına İnen Bitcoin (BTC) İçin Bundan Sonraki Durak Ne? Korkmalı Mıyız?

Bitcoin fiyatı 52.000 doların altına kadar gerileyerek sert bir düşüşü başlattı. Peki bu düşüş "yükseliş trendi bitti" mi diyor?

Lider kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içerisinde düşüşüne %4’lük daha katkı sağladı. İlk olarak 61.800 dolardan 58.000 dolara, buradan 55.000 dolara ve şimdi de 51.500 dolara kadar gerileyen Bitcoin, yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor.

Bitcoin Fiyatının Düşüşü, 2 Milyar Dolara Mal Oldu

Daha önceki haftalarda özellikle pazar ve pazartesi günleri kırmızı geçerken devamındaki günlerde fiyatın toparlandığı görülmüştü. Bitcoin ise haftanın sonlarına gelinmesine rağmen düşüşünü yarıda kesmeyerek endişeyi arttırdı.

Son 24 saat içerisinde likidasyon yaşayan pozisyonların toplam değerinin ise 2,06 milyar dolar olduğu görülüyor. En çok likidasyon yaşanan kripto para 924 milyon dolar ile Bitcoin olurken daha sonra 1,37 milyon dolar ile Ethereum, daha sonra ise oldukça ilginç bir şekilde 469.000 dolar ile THETA yer alıyor.

THETA, son 7 günde özellikle ana ağ gelişmesi sayesinde ciddi bir yükseliş elde etse de bunun ertelendiği haberi ile sert düştü. THETA’nın bir anda üçüncü sırada olması da bundan kaynaklanıyor olabilir.

Ünlü veri analisti Willy Woo, bu düşüşün sebebini balinaların satış baskısı olarak ifade etti. Balinaların ellerindeki BTC’leri sattığını ve portföylerini azalttığını belirten Woo, bunun yine de iyi bir gelişme olduğunu düşünüyor.

Balinaların genellikle boğa koşusunun ortalarında satış yaptığını ifade eden analist, onlar satarken başkalarının aldığına da dikkat çekti.

Bitcoin fiyatı için uzmanlara göre bundan sonraki en kritik seviye ise 46.000 – 48.000 dolar olarak seviyeleri olarak ifade ediliyor. Yine BTC’nin kendini tehlikeli bölgeden kurtarabilmesi için kırması gereken önemli direnç seviyesi ise 55.000 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Aşağıdaki grafikten önemli seviyeleri takip edebilirsiniz:

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik

Ayrıca yine Bitcoin düşüşü ile ilgili ses kaydına aşağıdaki Telegram kanalından ulaşabilirsiniz:

https://t.me/yusufnumanoglu/653

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu