Kripto HaberleriBitcoinKurumsal Bitcoin Platformu Nexo'dan Yeni Banka Hamlesi!

Kurumsal Bitcoin Platformu Nexo’dan Yeni Banka Hamlesi!

Nexo, Summit National Bank'dan azınlık hisse satın aldı.

Takip et

Kripto para piyasası gelişmeye ve büyümeye devam ettikçe bu piyasadaki platformlarda bu durum ayak uydurmaya çalışıyor.

Bu bağlamda çeşitli ortaklıklar ve satın alımlar yapılıyor. Bu konuda son hamle, kripto para borç verme platformu Nexo‘dan geldi.

Nexo yaptığı açıklamada, Para Birimi Denetleme Ofisi (OCC) tarafından düzenlenen bir finans kuruluşu olan Summit National Bank’ın sahibi olan holding şirketi Hulett Bancorp’tan azınlık hissesi satın aldığını duyurdu.

Ancak Nexo’nun satın alma koşulları ve Hulett Bancorp’taki hisse oranı açıklanmadı.

Yapılan satın alma, Nexo ve müşterilerinin Summit National Bank’da banka hesapları açmasına, kredi ve kart ürünlerine erişebilmesini sağlayacak.

Bu satın almayla birlikte Nexo, ABD’deki perakende ve kurumsal müşterilerine sunduğu finansal ürün tekliflerini genişletmeyi planlıyor.

Nexo’nun kurucu ortağı Kalin Metodiev satın almayla ilgili şunları söyledi:

“Bu yatırım, Nexo’nun ABD’deki müşterilerimize sürekli gelişen düzenleyici ortama uygun olarak daha iyi hizmet verme yolundaki bir dönüm noktasıdır.

Müşterilerimizi derinden önemsiyoruz ve bu gelişmenin onlara geleneksel finans ve blok zinciri teknolojisinin kesiştiği noktada en yenilikçi ürünlerden bazılarına erişmelerini sağlayacağı için çok heyecanlıyız.”

Satın alma anlaşmanının bir parçası olarak, Nexo’nun kurucu ortağı ve yönetici ortağı Kalin Metodiev, Summit National Bank’ın yönetim kurulunda da görev yapacak.

Summit National Bank’ın yönetim kuruluna başkanı Forrest Gilman da Nexo’nun bankayı tam teşekküllü bir fintech bankasına dönüştürülmesine yardımcı olacağını söyledi.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları