Kripto HaberleriBitcoinKurumsal Öğretmen Fonunun Bitcoin'e Yatırım Yapacağı İddia Edildi!

Kurumsal Öğretmen Fonunun Bitcoin’e Yatırım Yapacağı İddia Edildi!

Takip et

ABD’de SEC’in Bitcoin vadeli işlem ETF’sine verdiği onaydan sonra piyasaya sürülen ETF’lerin yankıları konuşulmaya devam ediyor.

Yerel haber ajansı The Korea Ekonomic Daily’nin raporuna göre, Güney Kore’nin kamu emeklilik fonu olan Kore Öğretmenler Kredi Birliği (KTCU) bir borsa kripto fonu aracılığıyla Bitcoin yatırımı yapmayı planlıyor.

Güney Kore’nin en büyük ikinci kurumsal yatırımcısı olan KTCU, Bitcoin ETF’si aracılığıyla 2022 yılının ilk yarısında Bitcoin yatırımı yapmayı düşünüyor.  Yapılacak yatırımın miktarı ile diğer detayları henüz belirlenmedi.

Öğretmenler Birliği, Bitcoin ve kripto para bağlantılı ETF’ye yatırım yapan ilk Koreli emeklilik fonu olacak.

Yönetimi altında 40 milyar dolardan fazla varlığa sahip olan Öğretmenler Birliği’nin yatırım yapması muhtemel Bitcoin ETF’leri arasında Güney Koreli şirket Mirae Asset Global Investments’ın ETF’si ile birlikte birkaç Bitcoin ETF ürünü değerlendiriliyor.

Koreli Öğretmenler Birliği’nden bir yönetici konu ile ilgili şunları söyledi:

“Kore’nin Mirae Asset Global Investments gibi varlık yöneticileri tarafından iyi yapılmış kripto para bağlantılı bazı ETF var. Yerel varlık yöneticilerine danıştıktan sonra ETF ürünlerine yatırım yapmayı planlıyoruz.”

Dünya çapında büyük kurumsal yatırımcılar dışında emeklilik fonlarının da Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisi artmaya başladı.

Geçen hafta ABD’de ilk Bitcoin vadeli işlem ETF’si piyasaya sürüldükten sonra Houston İtfaiyecileri Yardım ve Emeklilik Fonu da 25 milyon dolarlık Bitcoin ve Ether satın aldığını duyurmuştu.

İlgili Haber
ABD'de İlk Defa Bir Kamu Emeklilik Fonu Bitcoin ve Ethereum'a Yatırım Yaptı!

Başka bir yerel kaynakta çıkan haberde KTCU’nun söylentileri yalanladığı ifade edildi. Söz konusu birlik haberi yalanlarken, yöneticilerden birisinin The Korea Ekonomic Daily’e verdiği demeç kafaları karıştırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları