Haberler

Kurumsal Yatırımcı Piyasaya Güvenmiyor

Kurumsal yatırımcılar için risk büyük.

Kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan güveninin sarsılması ve 2018 yılında mevcut piyasada yer edinen kurumsal kripto para yatırımcılarının bile piyasadan çıkmasına sebep olan gelişmeler piyasa düşüşlerini tetikleyen faktörlerden oldu. Bitcoin, Ethereum veya farklı bir kripto para birimine olan güvenin az olması ve sürekli kayıpların devamlı arka arkaya yaşanmasına bağlı olarak güvenemeyen kurumsal yatırımcı piyasadan çekilmek veya piyasaya girmeden kripto para yatırımı yapmaktan vazgeçti. Bunun sebepleri arasında daha çok yatırımcıların güvenmemesi yatarken, bazı dev şirketler ise kripto para birimlerine yatırım yerine Blockchain teknolojisine yönelik olarak yatırımları ve araştırmaları ile gündeme geldiler.

Sektörde kurumsal yatırımcıların az olması ve sayılarının sürekli olarak geriliyor olmasına bağlı olarak yaşanan karmaşa ise son yıllarda ”kurumsal yatırımcılar olmazsa kripto para sektörü neden dengelenmez?” endişesi yarattı.

Kurumsal yatırımcıyı bu süreçte ikna etmek zor

Kurumsal yatırımcıların sektörde kendilerine yer bulması ve kendilerine uygun bir yatırım ve ödeme aracı olarak kripto paraları görmesi çok zor. Henüz büyük kripto para yatırımcıları bile piyasaya güvenmezken, kurumsal yatırımcıların şirket parasını riske atmaya yönelik olarak karar vermesi beklenmeyen gelişmelerden bir tanesi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu