coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinKurumsal Yatırımcılar 2023 Yılında Bitcoin (BTC) ve Bu Altcoinleri Satın Aldı! CoinShares...

Kurumsal Yatırımcılar 2023 Yılında Bitcoin (BTC) ve Bu Altcoinleri Satın Aldı! CoinShares Raporu!

Coinshares araştırma başkanı James Butterfill, yaptığı paylaşımda kripto para yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta yani 2023 yılının son haftasında 243 milyon dolarlık giriş olduğunu söyledi.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve altcoinler spot Bitcoin ETF’nin onaylanmasını beklenirken, çıkan onaylanmama söylentileri BTC‘nin ani ver sert düşüş yaşamasına neden oldu.

Bu noktada geçtiğimiz günlerde spot Bitcoin ETF’lerinin çok yakında onaylanacağını ve BTC fiyatının 50.000 dolara yükseleceğini savunan Matrixport analistleri fikir değiştirdi.

Yayınladıkları son raporda ETF onayının 2024 ikinci çeyreğine kalabileceğini belirten analistler BTC fiyatının 36.000-38.000 dolar arasına düşebileceğini iddia etti.

İlgili Haber  Bitcoin (BTC) Fiyatında Ani Düşüş Yaşandı! Düşüşün Nedeni Ne?
İlgili Haber  Matrixport Bitcoin'deki Düşüşü Bildi! İşte O Rapor

BTC ve altcoinler söylentiler sonrasında toparlanırken her hafta haftalık kripto para raporunu yayınlayan CoinShares bu hafta da haftalık raporunu yayınladı.

Ancak Coinshares araştırma başkanı James Butterfill, X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kripto para yatırım ürünlerine geçtiğimiz hafta yani 2023 yılının son haftasında 243 milyon dolarlık giriş olduğunu söyledi.

“2023’ün son haftasında dijital varlık ETP’lerine 243 milyon ABD doları tutarında giriş görüldü ve 2023’teki toplam akış 2,2 milyar ABD dolarına ulaştı.”

Butterfil’in paylaşımına göre 2023 yılında en çık fon girişini Bitcoin yaşadı. BTC’yi en büyük altcoin Ethereum (ETH) takip ederken üçüncü sırada 2023 yılının parlayan yıldızı Solana (SOL) yer aldı.

Bilindiği üzere ABD’de henüz spot bir Bitcoin ETF’i onaylanmadığı için ABD’deki kurumsal yatırımcılar Bitcoin ve altcoinlere GBTC gibi tröst ve kripto para ETP’leri aracılığıyla yatırım yapıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail