AvalancheHaberler

Kurumsal Yatırımcılar Geçtiğimiz Hafta Bitcoin’den Sonra Bu Altcoine Akın Etti

Yeni yayınlanan bir rapora göre geçtiğimiz hafta kurumsal yatırımcılar sürpriz bir şekilde 25 milyon dolarlık Avalanche satın aldı.

Ukrayna ile Rusya arasında yaşanan gerginliklere rağmen kripto para yatırım ürünleri üst üste beşinci kez haftalık net pozitif giriş yaşadı.

CoinShares’in hazırladığı rapora göre Avalanche, 21 Şubat tarihinde sona eren haftada 25 milyon dolar yatırım alarak bu alanda ikinci sıraya yerleşti.

Ethereum Toplam 15 Milyon Dolar Çıkış Yaşadı

Rapora göre kurumsal yatırımcılar geçtiğimiz hafta kripto para yatırım ürünlerine 109 milyon dolar harcadı.

Söz konusu harcamalar, Doğu Avrupa’da yaşanan Rusya-Ukrayna gerginliği ve Beyaz Saray’ın kripto para piyasasının düzenlemek için bir başkanlık emri yayınlaması beklenmesine rağmen gerçekleşti.

CoinShares, raporunda konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kurumsal yatırımlar hem Avrupa hem de Amerika da gerçekleşse de Amerikalı yatırımcılar daha baskındı ve toplamda 101 milyon dolarlık giriş oldu.”

Bitcoin 2021 yılının Aralık ayından bu yana en yüksek miktarda giriş gördü ve geçtiğimiz hafta BTC ile ilgili yatırım ürünlerine 89 milyon dolar yatırım yapıldı.

Buna rağmen rapor, son beş haftada gerçekleşen girişlerin toplamda 221 milyon dolara tekabül ettiğini ve bunun yönetilen toplam varlıklar arasında %0.7’ye denk gelmesiyle birlikte ortalama olduğunu söyledi.

Coinshares’in paylaştığı raporda yer alan kripto paraların net kurumsal yatırım miktarı.

Bununla birlikte Ethereum ise 15 milyon dolarlık net çıkış yaşadı. Negatif bölgede yer alan kripto paralar arasında BNB Coin (0.5 milyon dolar) ve XRP (0.1 milyon dolar) de vardı.

Geçtiğimiz Haftanın En İyi Performans Gösteren İkinci Kripto Para Avalanche Oldu

Geçtiğimiz hafta toplamda 25 milyon dolar net giriş yaşayan Avalanche, Bitcoin’in ardından en iyi performans gösteren kripto para oldu.

Blockchain endüstrisinde en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olduğunu iddia eden Avalanche, hızla büyüyen katman 1 ağları arasında Ethereum’un en büyük rakiplerinden biri olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu