Haberler

Kuzey İrlanda, Kripto Paraları Gözden Geçirmek Zorunda Kalabilir

Kuzey İrlanda, İngiltere'nin yönetiminde olan ülke.

Kuzey İrlanda, bir süredir İngiltere’de AB’den ayrılma süreci Brexit sonrasında özerk olup olmayacak olduğu gündeme geliyor. İngiliz yönetimi, AB’den Brexit anlaşması ile çıkmanın Kuzey İrlanda ile olan bağı güçlendirebilecek veya mevcut olarak kalma yararları sunabilecek olduğunu belirtirken, anlaşmasız çıkış olması halinde ise Kuzey İrlanda’da artan özerklik taleplerinin İngiltere’den ayrılmasına sebep olabilecek olduğunu ve bunu istemediklerini ifade ediyor.

Kuzey İrlanda’da ise yerel yönetimler dışında mevcut İngiliz yönetiminden ayrılık olması durumunda neler olabileceği henüz bilinmezliğini korumakta. Özerk olarak İngiltere’den ayrılmaları durumunda ülkenin ilk işlerinden birisinin kripto para yasalarını güncellemek ve çıkarmak olmasını isteyen ülke vatandaşlarının bir bölümü ise İngiliz yönetiminin kararları ile değil, kendi kararları ile kendilerini yönetmek istediğini düşünüyor

Kuzey İrlanda ve kripto para sorunları

Kuzey İrlanda, kripto para düzenlemeleri konusunda İngiliz yönetiminden yerel olarak bağımsız kararlar verebilir ve yasalar karşısında yerel kararlar uygulanmak zorunda kalabilir. İngiltere’den ayrılması durumunda ise kendi kararları arasında ilk sıralarda kripto paralar ile ilgili kararlar olabilir.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı