binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriEkonomiLagarde: Stablecoinler, CBDC'lerden Daha Fazla Gizlilik Riski Taşıyor

Lagarde: Stablecoinler, CBDC’lerden Daha Fazla Gizlilik Riski Taşıyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde, Uluslararası Ödemeler Bankası BIS’in panelinde dijital para birimi hakkında açıklamalar yaptı. Lagarde, merkez bankalarının CBDC girişimlerine karşı gelen eleştirilere cevap verdi.

“Merkez bankaları, önümüzdeki yıllarda sunmayı amaçladığı dijital para projesi kapsamında vatandaşların kişisel verileriyle ilgilenmiyor.”

ECB Başkanı, merkezi bankaların aksine stablecoin ihraç eden kripto girişimlerinin kullanıcı verilerini toplayabileceği daha geniş bir alan olduğunu savundu. Lagarde, eleştirilere verdiği yanıtın ardından dijital para birimlerinin nakit para kadar anonim ve mahremiyete sahip olmayacağını da kabullendi.

Ancak ECB Başkanı’na göre vatandaş verilerini toplamak kendi çıkarlarına ters düşüyor.

Vatandaşların En Büyük Endişesi: Gizlilik

Avrupa Merkez Bankası, CBDC çalışmasına devam ederken kamuoyu görüşlerine de büyük önem veriyor. Finans kurumu, son aylarda yaptığı ankette vatandaşların ne tür çekincelere sahip olduğunu araştırdı.

Ankete katılan 8.000 Avrupa vatandaşının büyük kısmı “mahremiyet” endişesi taşıdığını belirtti. ECB yetkilileri ise kamuoyu görüşünü tespit etmesinin ardından vatandaşlara güvence vermek için sıkça bu konuyu vurgulamaya başladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail