BitcoinHaberler

Lamborghini, Tedarik Zinciri Operasyonlarında Blockchain Teknolojisini Deneyecek

Blockchain, şirketlerin güven ve şeffaflığa yaklaşımlarını değiştiriyor.

Lüks otomobil üreticisi Lamborghini, kurumsal bir blok zinciri platformu kullanacak.

Salesforce tarafından salı günü yayınlanan bir basın açıklamasına göre:

Bir Lamborghini ikinci el piyasasında satıldığında, araç genellikle İtalya’daki Lamborghini merkezinde yapılan sertifikasyon kontrolünden geçer. Müşterilerin orijinal parçaları olan bir Lambo satın almalarını sağlamak için şirketin her bir aracın geçmişini belgelemesi gerekir. Bunun için bayiler, açık artırma evleri, tamirhaneler, fotoğrafçılar gibi geniş bir platformun bilgi yelpazesine ihtiyaç duyar. İşte tam da bu noktada Blockchain teknolojisi, bu işi kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Lamborghini, Blockchain teknolojisinin tüm bilgileri güvenilir bir ağda bir araya getireceğini düşünüyor.

California merkezli yazılım şirketi Salesforce, Blockchain sayesinde gelecekte her aracın potansiyel sahteciliğe karşı korunacağına inanıyor.

Salesforce’taki Emerging Tech’in Başkanı Adam Caplan:

Blockchain, şirketlerin güven ve şeffaflığa yaklaşımlarını değiştiriyor. Lamborghini bunun mükemmel bir örneği. Böyle ikonik bir markanın, eski model araba pazarını Salesforce Blockchain gibi son teknoloji ile nasıl yenileyip dönüştürdüğünü görmekten heyecan duyuyoruz.

Arizona Eyalet Üniversitesi, sağlık araştırma şirketi IQVIA ve S&P Global’in ardından Lamborghini, şu anda Salesforce’un Blockchain platformunun dördüncü müşterisi oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu