binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerLAZARUS efsanesi geri döndü! Mac kullanıcıları tehlikede

LAZARUS efsanesi geri döndü! Mac kullanıcıları tehlikede

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kuzey Kore devlet destekli hacker grubu Lazarus uzun bir aradan sonra tekrar geri döndü. Siber saldırıları ve bilgisayara uzaktan erişim potansiyeli ile tanınan bu hacker grubu devletin fonu ve destekleri sonrasında Kuzey Kore dışında bulunan tüm ülkelerdeki insanları hedef alarak bilgisayarlara ve mobil cihazlara binlerce farklı uzaktan bağlantı yapılacak şekilde cihazlarını ele geçirip fidye talep ediyordu. Geçmişte birçok program dosyasına sızdırılan onlarca farklı kötü amaçlı yazılımın arkasında bulunan Lazarus’un yeni hedefinin ise kripto para borsaları ve kripto para yatırımcıları olduğu ortaya çıktı.

Kaspersky Labs Blog’da yayınlanan uyarı içeriğine göre Lazarus isimli hacker grubu ”AppleJeus” adında Apple Mac işletim sistemi ”MacOS’u” hedef alacak şekilde bir kötü amaçlı yazılım geliştirdi.

AppleJeus bir ilk niteliğinde

Lazarus isimli hacker grubu dünyanın en kapalı ve en güvenilir işletim sistemi olan MacOS işletim sistemine yeni ”AppleJeus” kötü amaçlı yazılımı ile sızarak kripto para ile fidye talep edebilir ve kripto para borsasında bulunan yatırımları tek bir hamlede çalabilir. Blog yazısına göre Apple Mac kullanıcılarının bundan sonra bu tür olaylara daha fazla dikkat etmesi ve bilmedikleri hiçbir yazılım ve internet sitesine asla girmemeleri öneriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail