HaberlerLibra

Libra’da Son Durum Ne? Eski Yöneticiden Çarpıcı Açıklamalar

Facebook'un kripto parası Libra'nın son durumu ne?

Facebook’un birçok şirket ile bir araya gelerek ortaya çıkardığı kripto para ödeme yöntemi Libra, duyurulduğu günden bu yana hiç gündemden düşmedi. Özellikle ABD ve Çin gibi ülkelerin devamlı gündeminde olan Libra’nın akıbeti henüz daha kesin değil.

Facebook’un Libra whitepaper’ini duyurmasından sonra başka ABD olmak üzere birçok devlet ve kurum Libra’nın bir risk olabileceğine dikkat çekerek sayısız endişeyi ve karmaşayı gündeme getirdi. Bu kargaşaların boyutu öyle yükseldi ki eBay, Mastercard, Paypal ve Visa gibi Libra Birliği’nde bulunan şirketler bu kurulan birlikten ayrıldıklarını duyurdu.

Şu anda Haziran 2019’da Facebook tarafından duyurulan Libra bildirisinde, onlarca şirketin bir araya gelerek oluşturduğu “Libra Birliği” projenini her türlü gidişatını yönetmekle sorumlu durumda.

Gelinen son noktada birkaç gün önce senatoya Libra hakkında ifade veren Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, eğer ABD düzenleyicilerinden onay alınmazsa Facebook’un Libra projesini dünyanın hiç bir yerinde başlatmayacağını ifade etti. Ayrıca Zuckerberg, her ne kadar Libra’yı ortaya çıkaran kurumun başta Facebook olduğunu söylese de artık projenin Facebook ile bağlantısı olmadığını ve Libra Birliği tarafından yönetildiğini ifade etti.

Eski Facebook Çalışanından Libra Açıklaması

Eskiden Facebook’un ürün yöneticiliğini yapan ancak şimdi Bitwise’nin CEO’su olan Hunter Horsley, Libra’nın ABD’den ayrılmaya başladığını belirterek, “Libra projesi ortaya çıkacak ama bu ABD içerisinde olmayacak” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili olarak Zuckerberg senatodaki ifadesinde “eğer ABD Libra’ya onay vermezse kripto para sektörünün öncüsü Çin olacak” şeklinde uyarıda bulunmuştu.

Öte yandan birçok kesim tarafından 2020’de duyurulacağı açıklanmasına rağmen Libra 2020 yılı içerisinde çıkamayacak.

İlgili Haber
Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'e Neler Soruldu? - Nasıl Yanıtlar Verildi?
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu