AnalizLitecoin

Litecoin (LTC) Fiyatı Durdurulamıyor – Yatırım Yapmak İçin Son Şans Mı?

Son 1.5 senenin en yüksek seviyelerini gören LTC'de görünüm ne?

Litecoin (LTC) fiyatı 2019 yılından beri ilk kez bu kadar yüksek seviyelere son 5 gün içerisinde ulaştı. Bugün 125 dolar seviyesini gören Litecoin (LTC) fiyatındaki bu yükseliş yatırımcıları da harekete geçirirken, binlerce yatırımcı kazançlarının yükselmesine rağmen mevcut LTC’lerini satmama kararı aldı.

Ekonomistler, son birkaç gündür BTC, XRP ve ETH haberlerinin gündeminden dolayı bazı yatırımcıların Litecoin (LTC) fiyatındaki yükselişten haberinin bile olmadığını belirtirken, popüler altcoin bugün %10 oranında değer kazandı. Yatırımcılarına son dönemin en yüksek kazançlarını son hafta içerisinde sağlayan LTC, 2 haftalık süreçte yüzde 80’lere varan yükseliş kaydetti.

Yatırımcılar, LTC fiyatındaki bu yükselişin 145 dolar ile 165 dolar arasına kadar gidip gitmeyecek olduğuna yanıt ararken, analistler ise piyasa durumunun riskli olduğunu, ancak Litecoin (LTC) fiyatındaki son gelişmeler ışığında daha büyük yükselişlerin “mümkün” olabileceğine dair açıklamada bulundular.

Litecoin (LTC) Almak İçin Son Şans Mı, Yoksa Kaçış İçin Fırsat Bu Fırsat Mı?

Analistlere göre 125 dolara kadar yükselerek 2019 yılından itibaren en yüksek seviyesine bu 5 gün içerisinde ulaşan Litecoin’de (LTC) yükseliş beklentisi devam ediyor. Özellikle BTC’nin sert gerileme yapmaması durumunda yükseliş beklentisi olan LTC’de, 125 dolar seviyelerindeki direnç önemli görülüyor.

Bu seviyenin aşılmasıyla sırasıyla 132 ve 140 dolarların görülebileceği tahmin edilirken, seviye üzerine çıkılamaması durumunda ise 100 dolarlık destek seviyesine geri dönüş olabileceği tahmin ediliyor.

Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Psikolojik olarak 150 ile 155 dolar aralığındaki seviyelerin kritik olabileceği uyarısında bulunan analistler, yatırımcılara yükselmiş ürünlere yatırım yapılmaması konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Özellikle elinde LTC olan yatırımcıların direnç noktalarından satış yapabileceği, almak isteyenlerin ise destek noktalarını beklemelerini öneren uzmanlar, 125 dolarlık direncin kırılmasıyla da alış yapılabileceğinin altını çiziyor ve her zaman stop limit emirlerinin kullanılmasın öneriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu