Litecoin

Litecoin (LTC) İçin İyi Haber CoinShares’den Geldi!

Kripto para sektörünün son dönemdeki yükselişi birçok altcoinin rekor kırmasını sağladı. Bugün XRP fiyatının yaşadığı sansasyonel yükseliş ve 1 doların üzerine çıkmasından sonra ise top 10 içerisinde yükseliş sonrası  tüm zamanların rekorunu kırmayan tek kripto paranın Litecoin (LTC) olduğu görülüyor.

CoinShares, Litecoin ETP’sini Piyasaya Sürdü

6 Nisan tarihinde yayınlanan bildiride, CoinShares‘in yeni ürünü olan Litecoin ETP‘si tanıtıldı. ABD’de kurumsal yatırımcılara hizmet eden CoinShares, aynı Grayscale gibi kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne girişini hızlandırıyor. CoinShares’in direkt olarak Litecoin’e endeksli ETP’si 0,2 LTC temel alınarak hazırlanıyor.

Litecoin ETP’si direkt olarak İsviçre merkezli kripto para borsası SIX üzerinde listelenecek ve %1,5’luk işlem ücreti olacak. LITE an itibarıyla Bloomberk endeksinde de listelenmiş durumda ve 44,5 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in hard forku olarak bilinen Litecoin, Google ve Coinbase eski mühendisi Charlie Lee tarafından geliştirildi. LTC fiyatı 2018 yılında 360 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

LTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 233 dolardan işlem görüyor ve tüm zamanların rekorundan bir hayli uzak. CoinShares daha önce de fiziksel ETP ürünü piyasaya sürmüştü.

Şirketin ilk ETP ürünü tahmin edilebileceği gibi Bitcoin temelli oldu. Coinbase bundan sonra ise Şubat 2021’de Ethereum ETP ürününü piyasaya sürdü. CoinShares’in yönetimi altında 4 milyar dolardan fazla varlık var ve bunların %60’ını Bitcoin oluşturuyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu