HaberlerLitecoin

Litecoin’in Kurucusu Charlie Lee, LTC’nin Liste Dışı Edilebilme İhtimali Hakkında Konuştu

Litcoin topluluğundakiler borsadan çıkarılma olasılığından endişe ediyor. Peki Charlie Lee konu hakkında ne dedi?

Nexo

LTC’nin gizlilik özelliğini artıracak MimbleWimble güncellemesi üzerindeki çalışmalar sürerken Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’den yeni bir açıklama geldi. Lee listeden çıkarılma endişesi taşıyan yatırımcılara güven verici şekilde konuştu.

“LTC’yi Liste Dışı Etmeyeceğiz!”

Twitter hesabından yaptığı açıklamayla LTC’yi liste dışı etmeyeceklerini konusunda güvence veren
Lee, sözlerine şöyle devam etti.

Ödevimizi yerine getirmeden her şeyi riske atacağımızı düşünmek saçma. Tabii ki risk yok değil ama yapmaya değer şeylerde her zaman az da olsa risk vardır.

Litecoin topluluğundaki kişilerin büyük bir kısmı Lee’nin Litcoin’e uygulanmasının 6 ila 18 ay süreceğini ifade edilen MimbleWimble yüzünden LTC’nin gizlilik odaklı bir kripto para gibi işlem görmesinden endişe ediyor çünkü bu durumun borsadan çıkarılma olasılığına büyük oranda etki edeceğini düşünüyorlar.

Bilindiği gibi FATF (Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Çalışma Grubu), geçtiğimiz dönemde kripto para işlemlerinde her kullanıcının bilgisinin öğrenilmesi gerektiğini ifade etmiş ve borsaların bu prosedürü uygulaması için 1 yıl süre vermişti.

Ancak bu durum gizlilik odaklı olan Monero gibi kripto paraların işleyişine aykırı bir durum olacağı için özellikle Güney Kore’deki kripto para borsaları gizlilik odaklı kripto paraları listelerinden kaldırmıştı. MimbleWimble ile gizlilik odaklı kripto para olması gündeme gelen Litecoin için listeden kaldırma iddiaları bu yüzden gündeme gelmişti.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı