AnalizLitecoin

Litecoin (LTC) Teknik ve Temel Analizi – Önemli Seviyeler Neler?

LTC için hem temel hem de teknik analiz anlamında olumlu haberler var. Peki yatırımcının dikkat etmesi gereken seviyeler neler?

Geçtiğimiz haftalarda XRP için yapılan ve fiyatın ciddi bir şekilde yükselmesinde önemli bir rol oynayan airdrop, LTC için de yapılacak. Flare Networks’ün yaptığı açıklamada, Flare ağının Litecoin ile de entegre olacağı ve LTC sahiplerine tıpkı XRP’de olduğu gibi Spark coin (FLR) dağıtılacağı bilgisi paylaşıldı.

Henüz ne zaman dağıtılacağı kesin olmayan ancak 5 milyar adet FLR dağıtılması planlanan bu airdrop sonucunda, iddialara göre yatırımcıların 1 LTC’ye karşılık olarak 60 FLR alacakları ifade ediliyor. Bu oran XRP’de 1:1’di.

Fiyata şu an için çok fazla olumlu yansımayan bu haber, özellikle önümüzdeki günlerde netleşecek bilgiler ile mutlaka olumlu bir hava yaşatacaktır.

Temel anlamda oldukça olumlu bir tablo çizen LTC’nin bir de teknik analiz kısmına bakalım…

2017’nin sonlarında 400 dolar seviyelerini görerek rekor seviyelere ulaşan LTC, şu an rekor seviyesinden yüzde 60 daha düşük seviyelerinde işlem görüyor. Özellikle kripto para denince akla ilk gelen ve hacme göre ilk 5 coin listesinde olan Litecoin, diğer büyük kripto paralar rekor kırarken kendi rekor seviyesinden oldukça uzak.

Bu da fiyatın henüz beklenen performansı göstermediğini gözler önüne seriyor. Özellikle büyük resme baktığımız zaman “adam eve” isimli formasyonu oluşturan LTC’de 300 dolar seviyelerine kadar yükseliş görülmesi son derece muhtemel.

Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

182 dolar seviyeleri önemli bir direnç olarak görülürken bu seviyenin en son 2018’in Mayıs ayında gördüğü ve o günden beri kırılamadığı görülüyor. Gün içerisinde de bu seviyeyi test eden LTC için 145-150 dolar seviyeleri de önemli bir destek görevi görüyor. Özellikle elinde LTC olanların bu seviye altında stop olması, olmayanların ise bu seviyeye kadar gevşemeler oldukça toplaması tavsiye edilebilir.

Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Daha yakın resme bakıldığında ise LTC’nin düzeltme yaparak sağlıklı bir şekilde ilerlediği görülüyor. Yine en önemli direnç seviyesi 182 dolar seviyeleri olurken destek seviyesi ise 160 dolar seviyeleri olarak görülüyor. Özellikle her zaman dediğimiz gibi; “destek seviyesinden alış yapıp, direnç seviyesinden satış yapmak” ve gevşemeler oldukça parçalı bir şekilde toplamak en doğru strateji olacaktır.

LTC için temel ve teknik anlamda her ne kadar olumlu haberler olsa da BTC hareketleri yakından izlenmeli ve buna göre pozisyon alınmalıdır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa

Flm token dağıtıldığı zaman satabiliyormuyuz

Anonim

Teşekkürler alış yapmıştım bu analiz iyi oldu


Başa dön tuşu