Kripto HaberleriLitecoinLitecoin tekrar 100 doların üzerinde

Litecoin tekrar 100 doların üzerinde

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son birkaç gündür önemli bir yükseliş ivmesi yakalayan Litecoin yaklaşık yüzde 20 oranında artış göstererek 100 doların üzerine tırmandı. Litecoin fiyatı hakkında konuşan analistler bu yükselişi bazı nedenlere bağladı. Nedenlerin en başında Ağustos ayında gerçekleşmesi beklenen Litecoin halving olayının başı çektiği açıklandı.

Litecoin madencilik ödülleri Ağustos ayında 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek. Bu durumda Litecoin’in arz miktarı piyasada azalmış olacak. Zaten yükseliş eğiliminde olan kripto para piyasası üzerine gelen halving olayı da Litecoin üzerinde yükseliş etkisi oluşturuyor.

Yarılanma olayı yaklaşan ve gerçekleşen kripto paralarda genellikle artış olduğunu hatta rekor seviyelere varan yükselişlerin olduğuna değinen analistler bu konuda Litecoin’in daha da artacağını iddia ediyor.

Ayrıca yaklaşık 2 hafta önce 100 dolar seviyesini test eden Litecoin için bu seviyenin tekrar geçilmesi olası bir 125 doları test etme girişimini akıllara getiriyor. Her ne kadar analistler bu dönemde Litecoin fiyatını yukarı yönlü olarak tahmin etseler de 100 doların altına kritik bir düşüş beraberinde 80 dolarlara kadar inişin habercisi olabilir. Bu dönemde dikkatli yatırım yapılması tavsiye ediliyor.

Piyasa hacmi bakımından 6.3 milyar dolar ile 6. en büyük kripto para olan Litecoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları