Kripto HaberleriHaberlerLitecoin'in Hash Oranı Rekor Kırdı

Litecoin’in Hash Oranı Rekor Kırdı

Takip et

En bilinen ve en çok ticareti yapılan kripto paralardan birisi olan Litecoin tüm zamanların en yüksek hash oranına ulaştı. Yani Litecoin madenciliği yapmak daha da zorlaştı. Yaklaşık 6 ay önce 145 TH/s olan oran şimdilerde 370 TH/s’ye kadar fırladı.

Analistler bu yükselişteki en büyük nedeni Litecoin’in yaklaşık 2 ay sonra uğrayacağı halving olayına bağlıyor. Ağustos ayında olması beklenen halving olayından sonra blok ödülleri yarılanacak ve 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek.

Dünyada en çok madenciliği yapılan kripto paralardan bir tanesi olan Litecoin’in bu olaydan sonra piyasadaki arz miktarı azalacağı için fiyatında yükselme beklentisi var.

Öte yandan dünyanın en büyük madencilik cihazı üreticisi olan Bitmain’in, Litecoin madenciliği için yeni bir cihaz çıkaracağı iddia ediliyor. İddialara göre bu cihaz Litecoin için tüm zamanların en güçlü madencilik cihazı olacak ve L3++ modeline göre 2 kat daha fazla performans verecek.

An itibarı ile 100 dolar seviyelerinde tutunan LTC, 102 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları