HaberlerLitecoin

Litecoin’in Kurucusu: “LTC’nin Gizlilik ve Güvenirliğini Artırmak İçin Çalışıyoruz!”

Charlie Lee, kullanıcılara Litecoin ile bir değer deposu hizmeti sunmaktan ziyade paralarını harcayacakları bir ödeme yöntemi sunmak istediklerini açıkladı.

Kripto paralar hakkındaki görüşlerini bildiren Litecoin kurucusu Charlie Lee, -daha önce de bir tweetinde belirtmiş olduğu gibi- kripto paraların salt para saklama işlevlerinin olmadığını, söz konusu para birimlerinin gizlilik işlemleri ve ödemeler için de son derece önemli olduğu düşüncesini sürdürüyor.

Bu noktada Litecoin’in kullanıcılara bir değer deposu hizmeti sunmaktan ziyade paralarını harcayacakları ödemelere yönlenmelerini sağladığını ve kullanıcıların LTC’lerini kolayca çekebilmeleri ve nakit değerlere dönüştürebilmeleri noktasında da önemli bir değer olduğunu belirtti. En önemli amaçlarının Litecoin’in bir “para” olarak algılanması ve daha fazla kullanılmasını sağlamak olduklarının altını çizen Lee, tercih edilebilirliği artırmak ve LTC’yi daha özel kılabilmek adına gizlilik işlemleriyle alakalı çok fazla emek verdiklerini ifade etti. Gizlilik ve takası temellendiren ticaretin son derece önemli olduğunu belirten Lee, bu iki özelliği geliştirmek için büyük mesai harcadıklarını belirtti.

Kullanıcıların nakitlerini Litecoin’e dönüştürebilmelerini kolaylaştırmak adına ATM sayılarının her geçen gün arttığını ifade eden Lee, yakın tarihli bir tweette de Güney Kore’deki kullanıcıların 13 bini aşkın ATM’de LTC’lerini dönüştürebilme imkanına sahip olduklarını paylaştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu