AnalizLitecoin

Litecoin’in (LTC) Olağanüstü Performansı – Güçlü Ayı Uyuşmazlığı – İşte Önemli Seviyeler!

Litecoin son bir haftada yaklaşık %67’lik yükseliş yaşadı. Sırada ne var?

Kripto para piyasasında yaşanan son yükselişlerin ardından birçok altcoinde hareketlenmeler yaşanmaya başladı. Bitcoin alternatifi olarak geliştirilen Litecoin (LTC), bir haftada yaklaşık %67’lik yükseliş yaşayarak bu hareketliliğin içerisinde kendini göstermeyi başardı.

Coinmarketcap verilerine göre, yaklaşık 8 milyar dolarlık piyasa değeriyle beşinci sırada yer alan Litecoin (LTC), yayın saati itibariyle 121 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Haftalık Dirence Doğru

Litecoin (LTC) haftalık grafiğinde fiyatın önemli bir direnç alanı olan 121.60 – 123.53 dolar aralığına doğru yükseldiği görülüyor.

Yaşanan bu yükseliş sonrasında yukarıdaki direnç alanında fiyatın alt destek seviyelerine doğru gerilemesi beklenebilir. Bu gerileme esnasında destek seviyelerinden alım yapılabilir. Ancak beyaz çizgi altında haftalık kapanış, fiyatın düşüşüne neden olabilir ve trendi tamamen düşüş yönüne çevirebilir.

Litecoin (LTC) Haftalık Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlükte Aşılan Direnç Seviyesi

Art arda yaktığı yeşil mumlarla yatırımcılarının yüzünü güldüren LTC, günlük grafikte önemli bir direnç alanının üzerinde bulunuyor. Fiyatın bu şekilde devam etmesi durumunda önümüzdeki saatlerde yapılacak olan günlük kapanışta bu direnç seviyesi artık desteğe dönüşmüş olacak.

Böylece önümüzdeki günlerde 112.29 – 113.24 dolar aralığının önemli bir destek alanı olduğunu görebiliriz. Fiyatta yaşanabilecek olası gerilemelerde grafikteki fibonacci seviyeleri izlenebilir.

Litecoin (LTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Dikkat! Güçlü Ayı Uyuşmazlığı

Litecoin (LTC)’de 4 saatlik grafik incelendiğinde, RSI göstergesi ve fiyatta negatif uyumsuzluk görülüyor. Buradaki formasyon, güçlü ayı uyuşmazlığı olarak adlandırılıyor. Bu formasyonun gerçekleşmesi durumunda fiyatın aşağı yönlü olarak hareket ettiğini görebiliriz.

Özet olarak; formasyonun net bir hedefi bulunmamakla birlikte 115, 109.5 ve 100 dolar seviyeleri düşüş sırasında alım yapılabilir seviyelerdir. Ancak 100 dolar altındaki kapanışlar, piyasanın durumuna göre stop olmayı gerektirebilir.

Litecoin (LTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu