Haberler

Lübnan İflas Etti: Kripto Paralara İlgi Azaldı

Lübnan hükümetinden yapılan açıklamada hükümetin vadesi gelen 1.2 milyar ABD Doları değerindeki borçları ödeyemeyecek durumda olduğu, kasada para kalmadığı açıklandı.

Ortadoğu bölgesinin en sakin ülkelerinden birisi olmasına rağmen yolsuzluk ve diğer iddialar dolayısı ile 2016 yılından 2019 yılına kadar çok zorlu dönemler geçiren Lübnan, bugünlerde başarısız geçmiş politikaların sonucu olarak iflas etti.

Lübnan halkı hükümetin bugün resmen iflası onaylaması ile birlikte daha büyük krizle karşı karşıya iken, ülkenin 30 milyar dolar borcu olduğu, bu borcun 6 milyon nüfuslu ülke için büyük bir borç olduğu açıklandı.

IMF’den her an yardım talep edebileceği iddia edilen ülkenin, özellikle de dolar almak isteyen vatandaşlarının dolar alamadığı, dolar almak isteyenlerin kripto para ile bu işlemi gerçekleştirmek istesede son saatlerde yaşanan düşüşlerden dolayı kripto para birimlerine de ülkede ilginin azaldığından söz ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu