Kripto HaberleriAltcoinLUNA Ekibine SEC Tarafından Dava Açıldı! İşte Avukatların Görüşleri

LUNA Ekibine SEC Tarafından Dava Açıldı! İşte Avukatların Görüşleri

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto para piyasası günler içerisinde neredeyse 700 milyar dolarlık toplam piyasa değerini kaybetti ve düşüş hala sürüyor.

Bu düşüşün en büyük sebebi ise tahmin edilebileceği gibi Terraform Labs oldu. UST ve LUNA’nın arkasındaki kurum ile CEO Do Kwon, şu an büyük bir tepki yağmuru altında. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ise durumu çoktan kontrol altına almak adına adım atmış gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Terra (LUNA) ve UST'nin 'Hastalığı' Bu Altcoine de Sıçradı: Fiyatı Giderek Düşüyor!

SEC, aktarılan bilgilere göre 2 haftadan beri UST‘ye ne olduğunu araştırmakta. SEC’yi 2019 yılında terk edip başka bir hukuk şirketine geçen avukat Philip Moustakis, konu hakkında şunları vurguladı:

SEC zaten Mirror Protocol olaylarında ne olduğunu incelerken bunları incelemeye başladı. “

Anonim bir sözcü ise SEC’nin bu konuda yorum yapmayacağını vurguladı.

Menkul kıymet tartışması, stablecoinler için büyük bir risk. Stablecoinlerin menkul kıymet olup olmadığı henüz belli olmadı ancak buna yönelik ilk araştırma ve büyük dava Terraform Labs’a karşı açılmış olabilir.

Do Kwon’un kendisi de 22 Nisan tarihinde bununla ilgili bir tweet atmıştı.

Avukat Moustakis ise olayın bu kadar kolay olmadığını belirtti. SEC, 2021 yılında Do Kwon‘a mahkeme evraklarını teslim etmiş ve Kwon bunun üzerine SEC’nin kendisi üzerinde yetkisi olmadığını belirterek karşı dava açmıştı.

Kwon, Şubat ayında bu davayı kaybetti ve SEC’e aslında Terraform Labs’e karşı davayı devam ettirme hakkı verdi. Dava ise hala devam etmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

3 YORUMLAR

guest

3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Luna kapatilsa paramiz geri mi verilecek bilgisi olan lütfen yardımcı olsun

Anonim

Bi bok olmaz öldük

Anonim

Ama kapanma gibi duyurulur geliyor

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları