Kripto HaberleriAltcoinLUNA Kurucusu Do Kwon ve Kripto Para Dolandırıcısı Martin Shkreli Canlı Yayında...

LUNA Kurucusu Do Kwon ve Kripto Para Dolandırıcısı Martin Shkreli Canlı Yayında FTX’i Konuştu!

Takip et

Dolandırıcılıktan hüküm giymiş Martin Shkreli’nin, Terraform Labs’ın firari kurucu ortağı Do Kwon’a bir mesajı var: Hapis cezasından daha kötü şeyler de var.

Dolandırıcılıktan Hapis Yatan Shkreli’den Terra Kurucusu Do Kwon’a: “Hapis Cezası O Kadar da Kötü Değil”

UpOnly isimli kripto para podcast’inin kaydı sırasında “Pharma Bro” lakaplı Shkreli, Kwon’a ve podcast’in sunucularına katılarak FTX’in iflas söylentilerini ve para çekimi duraklatılmasını tartıştı.

Menkul kıymet dolandırıcılığından dört yıl hapis yattıktan sonra Mayıs ayında hapisten çıkan Shkreli, Terra stablecoin’in fiyatını manipüle etmek de dahil olmak üzere çok sayıda suç iddiası nedeniyle memleketi Güney Kore’de soruşturulan Do Kwon’a hapishanenin “berbat olduğunu, ancak şimdiye kadarki en kötü şey olmadığını” söyledi:

“Hey Do, bilmeni isterim ki hapishane o kadar da kötü bir yer değil. O yüzden üzülme, umarım böyle bir şey olmaz. Eğer olursa… o kadar da kötü değil.”

Shkreli, kısa bir süre öncesine kadar kripto para dünyasının en favori isimlerinden biri olan Sam Bankman-Fried’e de benzer bir tavsiye verdi.

Shkreli konuşmasına şöyle devam etti:

“FTX’in Aptos ve Sui’deki anlaşmalara öncülük etmesi gerçekten düşüncesizceydi. Bankaların bunu yapmamasının bir nedeni var.

Birkaç ay içinde kurtarma paketi veren konumundan kurtarma paketi alan konumuna gelebilmeniz gerçekten komik.

SBF’nin bu konuda biraz zaman ayırması iyi olur. Bunu söylemekten nefret ediyorum. Kimsenin hapse girmesini istemiyorum çünkü bu berbat bir durum ama eğer insanlar burada 100 sent dahi alamazlarsa, SBF muhtemelen biraz hapis yatacaktır.

Eğer insanların parasını alan ve onlara geri vermeyen bir imparatorluğun mimarı iseniz, savcıların bilmesi gereken tek şey budur. Sizin için geçerli bir yasa bulacaklardır… Kimse Sam Bankman’a bakıp ‘suçlu’ demekten başka bir şey demeyecektir.”

Ancak Shkreli’nin hapis cezasına ilişkin tahminleri Do Kwon ve Bankman-Fried ile sınırlı kalmadı.

İlgili Haber
Terra Classic (LUNC) Topluluğu Çalışmalarına Hız Verdi!

Shkreli, eski Ethereum geliştiricisi Virgil Griffith ve Bitfinex hack olayının kara para aklayıcısı olduğu iddia edilen Ilya “Dutch” Lichtenstein’dan bahsederek, “Kaç tane kripto çalışanının hapse girdiğini ve gireceğini görmek üzücü. Biz sadece bunun başlangıcını görüyoruz – bu oldukça büyük bir topluluk olacak.” dedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları