Kripto HaberleriAltcoinLUNA Kurucusunun İkinci Projesine de Baskın Yapıldı!

LUNA Kurucusunun İkinci Projesine de Baskın Yapıldı!

Terra kurucu ortağının şirketine baskın yapıldı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Mayıs ayında yaşanan Terra (LUNA) ve UST çöküşü sonrası Güney Koreli savcılar Terra ve kurucu ortakları Do Kwon ve Daniel Shin hakkında soruşturma başlattı.

Forkast’ın haberine göre, yürütülen soruşturmalar kapsamında çeşitli adımlar atan savcılar, son olarak Terraform Labs‘ın kurucu ortaklarından biri olan Daniel Shin ortak olduğu başka bir şirket Chai Corp.’un genel merkezine baskın düzenledi.

Seul merkezli ödeme teknolojisi şirketi olan Chai Corp‘a dün yapılan baskın, Seul Güney Bölge Savcılığının Mali ve Menkul Kıymetler Suçları Ortak Soruşturma Ekibi tarafından yapıldı.

Haberde Shin’in ortak olduğu Chai Corp’un Terraform Labs ile bir ortaklığı olduğu belirtildi.

Ayrıca Chai şirketinin Terra ağının kazanca sabitlenmiş stablecoini olan KRT’yi ödeme hizmetine entegre ettiğini de söyledi.

Güney Koreli savcılar, Shin’in şirketinin müşterilerinin kişisel bilgilerini izinsiz kullandığını iddia ediyor.

Savcılar Shin’i, düzenli yatırımcılara haber vermeden Luna tokenlerini saklamakla ve ardından tokenleri 106 milyon dolara satmakla suçluyor.

Bu bağlamda savcılar bu haftanın başlarında, Shin’i sermaye piyasası yasasını ihlal edip etmediğine yönelik soruşturmanın bir parçası olarak çağırdı.

Savcılar, Terra kurucu ortağı Do Kwon hakkında da işlemler yapmaya devam ediyor. Zira savcılar Eylğl ayında Kwon’un yakalanması için tutuklama emri çıkardı ancak Kwon hala yakalanamadı.

Kwon yakalanamadığı gibi nerede olduğu da hala belli değil. Ancak son haberler Kwon’un Avrupa’da olduğunu gösterdi.

Yerini açıklamayan Kwon, kaçak olmadığını belirtirken, kendisine yöneltilen suçlamaların siyasi amaçlı olduğunu ifade ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları