AltcoinAnaliz

LUNA’da Ana Trend Ne Yöne Doğru?

LUNA Hangi Seviyeleri İşaret Ediyor?

Terra blok zincirinin arkasındaki firmanın kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, 28 Mart’ta 135 milyon dolarlık Bitcoin satın alımı yaptıklarını ve toplam BTC varlıklarını 1.3 milyar doların üzerine çıkardığını açıkladı.

Bu değer ile fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Aynı zamanda Luna’nın geçen yıldan bu yana yüksek hacimli ilk 10 piyasa değeri varlığına girdiği aşağıdaki Santiment verilerden tespit edebilmekteyiz.

Teknik grafiğini incelediğimizde ve tablonun geneline baktığımızda açılış fiyatından bu yana yükselen dipler şeklinde parabolic bir yapı oluşturduğunu görebilmekteyiz.

Aralık ayından bu yana da yükselen trenden sonra oluşan çanak yapısı oluşumu ile 104 $ direncinin üzerindeki kapanışlar ile beraber formasyon hedef seviyeleri olan fib (1.618) ve (fib 2.0) seviyelerine denk gelen 141 dolar ve 160 dolar bölgeleri takip edilebilir.

Diğer taraftan düşüş durumunda ise düzeltme seviyeleri olan 91 dolar ve 80 dolar seviyelerine geri çekilme görebiliriz.

Sonuç olarak LUNA, daha önceki süreçlerde piyasanın geneline baktığımızda Bitcoin düşüşünde sağlam yapıda durup çok fazla değer kaybetmeyen altcoinler arasına girdi.

Bundan sonraki süreçte teknik anlamda belirtilen parabolic yapının bozulmaması, geliştiricileri ve yatırımcıları tarafından oluşacak gelişmeler ışığında hedef seviyeleri takip edilebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu